Nové iPhony sa začali predávať presne pred mesiacom a už za tento krátky čas sa stihlo do sveta rozniesť hneď niekoľko mediálnych káuz, ktoré mali za účel poškodiť dobré meno zariadenia. Jednou z nich bol aj „bandgate“, ktorý však skončil vyjadrením, že len 9 používateľov nahlásilo to, že sa im pri bežnom používaní vo vrecku ohol iPhone 6 Plus. Dnešný prípad mierne súvisí s touto kauzou, no čo je horšie, používateľ na to doplatil svojim zdravím!

Pozor na pády!

Celý prípad sa odohral v Americkom meste Tucson, kde šiel podnikateľ Philipe Letcher na svojej rikši. Žiaľ stratil nad vozidlom kontrolu a prevrátil sa s ním na bok. Podľa všetkých správ bol náraz taký silný, že Letchera vymrštilo z rikše smerom von a pri páde sa mu ohol jeho iPhone 6 vo vrecku. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nevzbĺkla batéria zariadenia a nespôsobila podnikateľovi popáleniny druhého stupňa. Áno, určite vás napadá, že podobnú historku si môžte vymyslieť aj vy, no mladý Američan mal okolo seba množstvo svedkov, ktorí jeho pád aj následné vzbĺknutie zariadenia v jeho vrecku videli na vlastné oči. Netreba sa však ničoho báť. Šanca, že sa niečo podobné stane aj Vám je absolútne minimálna, čo znamená, že si môžte kúpiť nový iPhone s absolútnym kľudom aj v tom prípade, že jazdíte na rikši 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.