Apple je tretí najväčší predajca smartfónov na svete, no napriek tomu je to určite najväčší hráč, ktorý to robí spomedzi konkurencie najlepšie. Hoci zaznamenal v poslednom období pokles, v následujúcich mesiacoch príde skoro určite veľký nárast…

Apple je tretí najväčší predajca smartfónov na svete

Najnovšie prieskumy spoločnosti Canalys ukazujú ako sú na tom globálne, celosvetové predaje smartfónov naprieč všetkými výrobcami. Už nejaký ten piatok Apple neobsadzuje druhú priečku ale práve tretiu. Prekonal ho Huawei, ktorý stále nezadržateľne rastie a to aj napriek jeho nemalým problémom. Medziročný nárast oproti minulému roku počas Q3 2019 zaznamenal tento čínsky gigant až 29%! Dokopy predal za 3 mesiace až 66.8 milióna zariadení. Na prvé miesto sa však stále nedostal. Tomu kráľuje Samsung so 78,9 miliónmi predanými zariadeniami. Oproti rovnakému obdobiu počas minulého roka zaznamenal nárast na úrovni 11%.

- Reklama -

Ak vás zaujíma ako je na tom Apple ,tak ten počas Q3 2019 predal 43,5 milióna zariadení. Oproti rovnakému obdobiu počas minulého roka je to ale pokles o -7%. Spolu s Applom kleslo aj Xiaomi, ktoré sa nachádza na 4. mieste. To zaznamenalo -3%s 32,5 miliónmi predanými zariadeniami. Celkovo tento priemysel oproti minulému roku zaznamenal narásť. Rozdiel je síce minimálny ale pohybuje sa aspoň na úrovni 1%. Kým v roku 2018 sa za Q3 predalo 348,9 milióna zariadení, v rovnakom období ale v roku 2019 sa predalo 352,4 milióna zariadení.

Apple to robí najlepšie, navyše v následujúcom období bude rásť.

No a hoci Apple predal v podstate o polovicu zariadení menej ako taký Samsung, táto tabuľka už neukazuje to akú na nich mala spolčnosť maržu. Je dokonca možné, že Apple na 43,5 milióne zariadení zarobilo viac ako Samsung so 78,9 miliónmi a Huawei so 66,8 miliónmi dokopy. Tieto spoločnosti totiž nepredávajú len vlajkové lode.

Drvivú väčšinu predstavujú práve smartfóny, ktoré sú lacné a ktoré sa predávajú nie len u nás ale na rôznych rozvojových trhoch. Nízka predajná cena väčšiny produkcie znamená aj menšiu marža. Pozícia Applu je teda veľmi dobrá. Na každom predanom iPhone má vyše 60%. Navyše predáva výhradne high-end zariadenia. Takýto výsledok je teda fantastický a vďaka úspechu iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro môžeme očakávať, že bude už len lepší.

iPhone 11/11 Pro dokázal za 10 dní predaja dosiahnuť fantastické výsledky. Najpredávanejší bol ale aj tak model XR.
Apple je tretí najväčší predajca smartfónov na svete. Napriek tomu to robí najlepšie. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.