Jedna z mála vecí, ktoré súčasnému iPhonu chýbajú je práve podpora NFC. Dnes je už v takmer každom väčšom obchode platobný terminal s podporou tejto technológie. Nehovoriac o tom že ľudia mobilom platia čoraz viac, predsa je to o niečo ľahšie ako zadávať PIN-kód.

No zdá sa že tento problém sa vyrieši už v pripravovanom iPhone 6. Podľa serveru BrightWire Čínska banka UnionPay jedná s Applom o integrovaní NFC a ďalších platobných služieb priamo do iPhonu.“Apple pravdepodobne zaradí Near FieldCommunication (NFC) platobnú funkciu do následujúcej generácie iPhone potom, čo dosiahol dohody s čínskou bankou UnionPay, ktorá mobilnú platobnú službu v iPhone podporí. Okrem platieb pomocou NFC budú obidve spoločnosti spolupracovať tiež na ďalších riešeniach mobilných platieb, ktoré sa budú dať použiť v obchodoch Apple Store,”uviedol zdroj pre BrightWire.

nfc(1)

Prečítajte si tiež  Ako zobraziť plnú verziu stránky na iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

18 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here