Každý, kto už držal iPhone v ruke alebo ho jednoducho vlastní určite vie, že zariadenie je naozaj rýchle. Všetky potrebné procesy dokáže splniť naozaj zodpovedne a veľmi zriedkavo sa vám stane, že vám zamrzne či bugne. iPhony sú jednoducho zariadenia, ktoré dokážu ponúknuť svojmu majiteľovi naozaj spoľahlivosť.

Apple A8

Ešte pred predstavením nových iPhonov bolo jasné, že do nich Apple vloží aj nové čipy Apple A8. Je takmer zvykom, že Apple v každom novom iPhone použije svoje nové procesory, ktoré potom poputujú aj do iPadu či do iPodu Touch. Nový Apple A8 je len zas o niečo vylepšenou verziu Apple A7. Výrobca tvrdí, že svojmu majiteľovi dokáže poskytnúť až o 25% väčší výkon ako jeho predchodca no zároveň je omnoho úspornejší. K procesoru patrí aj koprocesor Apple M8, ktorého prvú generáciu sme už taktiež mohli vidieť aj v iPhone 5S pod označením M7.

67821.png.pagespeed.ce.lM2Obn6qPf

Dokonalá synchronizácia

V novom iPhone nájdeme len jeden jediný „gigabajtík“ operačnej pamäte RAM, čo môže znieť mierne úboho. Čo je ešte horšie a oproti konkurencii absolútne zastarané, je procesor v novom iPhone. Veď ponúka len dve jadrá a frekvenciu 1.4 GHz. Nenechajte sa však zmiasť. Aj napriek tomu, že nové iPhony vyznejú papierovo mierne slabo, či zaostávajúco, dostanete naozaj kvalitný kus telefónu, ktorý s prehľadom poráža svoju konkurenciu. Ako je to možné? Veď smartfóny od Samsungu či HTC ponúkajú omnoho vyšší výkon. Je to jednoduché. Apple vo svojich iPhonoch používa svoj vlastný operačný systém iOS, ktorý je dokonale synchronizovaní z jeho HW.

67830.png.pagespeed.ce.mNoDwt2EDJ

iPhone 6 Plus je slabší ako iPhone 6!

Apple predstavilo aj nový phablet, ktorý by mal konkurovať hlavne Samsungu Galaxy Note, ktorý je tu predsa len nejaký ten piatok. iPhone 6 Plus je pripravený na boj priamo proti tomuto krásavcovi a pravdepodobne to majú v Južnej Kórei spočítané. iPhone 6 je však minimálne výkonnejší ako jeho väčší brat, čo je zapríčinené pravdepodobne väčším displejom, ktorý ma aj logicky väčšie rozlíšenie.

0x600 (1)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.