Prvý iPhone bol predstavený ešte v roku 2007, kedy spôsobil vo svete práve sa rozvíjajúcich smartfónov obrovský pokrok a v podstate aj takú menšiu revolúciu. iPhone bol totiž svojim dizajnom aj operačným systémom v tej dobe najpokrokovejším zariadením do vrecka! Dnes tu už máme jeho v podstate ôsmu generáciu a tak, ako sme už zvyknutý prichádza aj video, v ktorom si to rozdajú všetky predošlé verzie priamo s iPhonom 6! 

7 rokov!

Od predstavenia prvého iPhonu prešlo už neskutočných sedem rokov a my tak máme možnosť vidieť na tomto videu jednoduchú chronológiu, ako asi tento vývoj prebiehal.

Všetko začalo iPhonom 2G, ktorý ponúkal na svoj čas veľmi vyspelý operačný systém, či dotykové ovládanie a na tú dobu naozaj nadčasový dizajn.

Po ňom prišiel iPhone 3G, ktorý bol v podstate rovnaký ako 2G, až na to, že dokázal fungovať v 3G sieti a ponúkol mierne odlišný dizajn.

iPhone 3GS, ponúkol hneď viacero vylepšení. Napríklad dokázal natáčať videá a mal lepší fotoaparát. Jeho výkon bol podstatne väčší ako v prípade oboch jeho predchodcov.

V roku 2010 prišiel zlom a Apple predstavilo súčasne asi svoj najpopulárnejší model iPhone 4. Ten ponúkal úplne nový, nadčasový dizajn, kvalitný fotoaparát, nahrávanie videa v HD, retina displej či okrem iného, aj opäť raz výkonnejší procesor.

O rok neskôr prišiel jeho nástupca iPhone 4S, ktorý dostal ako prvý iPhone vôbec dvojjadrový procesor či opäť raz výkonnejší fotoaparát s kamerou, ktorá už vedela nahrávať aj Full HD.

Pre niekoho veľkým sklamaním mohol byť jeho nástupca, iPhone 5, ktorý síce ponúkol nový dizajn a väčší displej, no žiadne zásadné zmeny sa nekonali!

iPhone 5S, ktorý vyšiel minulý, rok dostal Touch ID, True Tone blesk, nahrávanie videa pri 120fps (HD) a hlavne nový čip Apple A7, ktorý mal ako prvý až 64bitovú architektúru.

Tento rok prišiel opäť s vylepšením, kedy nové iPhony ponúkli nový dizajn, väčšie displeje a podstate rozšírené možnosti v oblasti zdravia či platby mobilom. Pozrite si teda toto porovnávacie video, v ktorom si to rozdajú všetky spomínané zariadenia!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.