Príchod nových jablkových smartfónov sa neodvratne blíži a spolu s tým sa vynára čoraz viac predpokladov a informácií, týkajúcich sa nie len ich dizajnu a funkcií, ale aj ich ceny. Zdá sa, že gigant z Cupertina sa aj napriek inflácii a negatívnym podmienkam v dodávkach vytasí s rovnakou cenovkou pre iPhone 14, ako tomu bolo v minulej generácii. Základný model iPhone 14 by tak mal štartovať na 799,00 dolároch (na Slovensku od 899,00 €), rovnako ako iPhone 13 (dnes dostupný od 839,00 €).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Tento ťah je pritom celkom logický. Dôvodom prečo spoločnosť Apple nezvýši cenu svojho nadchádzajúceho základného vlajkového zariadenia, je zvýšenie predaja a kompenzácia klesajúceho dopytu v čase spomalenia trhu so smartfónmi. Rozhodnutie o zmrazení cien 6,1-palcového iPhonu 14 v tomto roku bolo údajne prijaté na najvyššej úrovni vedenia firmy Apple.

iPhone 14 v úlohe najlacnejšieho modelu

Ak spoločnosť Apple skutočne uvedie iPhone 14 za rovnakú základnú cenu ako minuloročný iPhone 13, bude to už druhý rok po sebe, čo sa cena základného modelu nezmenila. Svoju úlohu v tomto kroku zohrá aj vyradenie iPhonu mini. Ten bude totiž nahradený drahším a rozmernejším iPhonom Max. Najlacnejším figurantom modelovej rady sa tak stane základný iPhone 14.

iPhone 14 Max a iPhone 14 v čiernej farbe
Zdroj: TechViral

Druhú stranu mince však môžu zohrať modely s označením Pro. V tomto prípade chce Apple ešte viac prehĺbiť rozdiely medzi základnými a prémiovými verziami. To by sa napokon mohlo odraziť aj na konečnej cenovke zariadenia. Ak sa tento predpoklad potvrdí, mohol by to byť posledný rok, kedy si základný iPhone udrží rovnakú cenu po viac ako dve generácie.

Ak sa chcete dozvedieť o všetkých novinkách týkajúcich sa pripravovaného iPhonu 14, určite si nenechajte ujsť náš veľký tematický článok venujúci sa tejto téme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -