Spoločnosť Apple predstavila svoj (ne)populárny model iPhone 5C ešte v roku 2013 a odvtedy si ho rôzni používatelia po celom svete naozaj obľúbili. Páči sa im najmä farebnosť a jednoduchý dizajn. Avšak, vo výrobe je už 2 roky a tak by sme sa mali čo nevidieť dočkať jeho nástupcu. Podľa istého analytika by mal priniesť niečo, čo predošlý model nepriniesol. Na trh by sa totiž mal dostať iPhone 6C s hliníkovým šasi!

iPhone 6C

Spoločnosť Apple by mohla už počas tohto roka predstaviť nový, menší iPhone, ktorý by zdedil prívlastok 6C. Toto zariadenie by malo natrvalo nahradiť v súčasnosti stále veľmi populárny model 5S a ponúkať tak menšiu alternatívu k modelu 6 a 6 Plus. Podľa najnovších odhadov analytika príde nový model s úplne novým vyhotovením a zbaví sa prívlastku „low-cost“, ktorý úspešne získal po tom, ako naň Apple nasadilo farebné plastové telo a len o 100 dolárov nižšiu cenovku.

- Reklama -

Hlavnou zmenou by mala byť kombinácia hliníka a plastových pásikov na zadnej strane,  veľmi podobná tej (poprípade úplne rovnaká), ktorú poznáme zo súčasného iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Vďaka tomuto bude mať Apple k dispozícii aj iPhone so 4″ displejom, ktorý by mal prejsť na dizajn so zaoblenými hranami a hliníkovým vyhotovením. iPhone 6C by však mal ponúknuť aj iné vylepšenia, ako je napríklad Force Touch, NFC na mobilné platby, či výkonnejší procesor. Apple by vlastne malo urobiť zo súčasného low-costového iPhonu 5C plnohodnotný menší iPhone.

Je teda jasné, že sa máme na čo tešiť. Stále však nepoznáme ani len to, kedy Apple dané zariadenie predstaví (ak vôbec).

Menši iPhone by mohol byť realitou! - svetapple.sk
Menši iPhone by mohol byť realitou! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.