Spoločnosť Apple už stihla rozposlať pozvánky na svoj ďalší event, ktorý sa odohrá 9. septembra. Práve na tomto evente uvidíme úplne nový iPhone 6S a iPhone 6S Plus. Máme sa teda na čo tešiť a to nielen kvôli týmto zariadeniam. Očakáva sa totiž aj príchod novej Apple TV či dokonca možno 12,9″ iPadu Pro s retina displejom. Poďme však k iPhonu 6S a konkrétne jeho fotoaparátu, ten by mal byť podstatne lepší, pozri si viac.

Fotoaparát

Začnime pekne od začiatku. Spoločnosť by mala vylepšiť zadný čip a to najmä po stránke megapixelov. Po novom ich bude v iPhone 12, čo zásadne zmení kvalitu fotiek pri zoome, kde doteraz iPhone výrazne zaostával. Po novom to bude ináč a okrem ostrejších fotiek by mal byť čip o čosi lepší ako v súčasnom iPhone 6 čím sa zlepší aj kvalita samotných fotografií. Pokiaľ sa teda bude hovoriť o fotoaparáte, pôjde o jeden z najväčších skokov, aké Apple tento rok predstaví.

- Reklama -

To však nie je ani zďaleka všetko. Okrem toho, že Apple vylepší fotografie, vylepší aj video. iPhone bude schopný natáčať až 4K, vďaka čomu dobehne svoju konkurenciu. Doteraz viac menej zaostával aj keď povedzme si na rovinu, koľko z nás má doma 4K displej. Ceny takýchto LCD panelov však už začínajú klesať, čo znamená, že prechod z FullHD na 4K bude čoraz výraznejší a presne preto je ten správny čas na vylepšenie. Teoreticky by sme sa mohli dočkať aj väčšieho rozlíšenia pri 240p spomalení. V súčasnosti je to síce HD ale žiaľ len konvertované z 480p.

Prečítaj si tiež: Podľa kódov z iOS 9 ponúkne iPhone 6S naisto Force Touch!

Pri zadnom fotoaparáte však nekončíme. Apple by malo inovovať aj vpredu. Znamená to teda, že vylepšením prejde aj predná FaceTime kamera, ktorá bude mať rozlíšenie 2 – 5 Mpx. Dočká sa aj blesku, aj keď pravdepodobne len čisto softwarového a nie hardwarového. Fungovať bude prakticky na rovnakom princípe ako blesk na Snapchate. Pri fotení ti do tváre naplno zasvieti displej, čím vytvorí dostatočne silné svetlo na to aby bolo aj v tej najväčšej tme všetko vidno. Vraj majú pribudnúť aj režimy ako panoráma či 120fps pri 720p, k tomu sa však moc neprikláňame. K čomu sa však naopak prikláňame je fakt, že Apple bude výrazne inovovať svoj už dnes veľmi dobrý fotoaparát vďaka čomu bude kvalita ešte väčšia!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.