Možno ste aj vy zaznamenali informáciu o tom, že predaje iPhonu začiatkom roka 2024 poklesli o šialených 10 %, čo určite nie je dobrá správa pre investorov a ani samotnú spoločnosť Apple. Firma má problémy najmä na čínskom trhu, kde čelí silnej konkurencii zo strany spoločnosti Huawei. Tá v posledných rokoch akoby vstala z mŕtvych a začala valcovať všetkých ostatných výrobcov.

Pre Apple je to samozrejme veľký problém a preto sa rozhodol situáciu aspoň trochu riešiť. Na čínskom trhu potrebuje zlepšiť čísla a preto spustil kolo výrazných zliav na posledný iPhone 15, ktorý sa dá kúpiť výrazne lacnejšie. Samotná akcia začína dnes 20. mája a potrvá približne týždeň do 28. mája. Zákazníci majú možnosť krásne ušetriť.

Ako informuje Macrumors, cenové zvýhodnenia sa na oficiálnej internetovej stránke Tmall, ktorý patrí do skupiny Alibaba pohybujú až do výšky cca 292 €, pričom taký iPhone 15 Pro Max s 256 GB kapacitou sa v krajine predáva len za za 7 949 juanov, čo je v prepočte cca 1 012 €. Pôvodná cena zariadenia štartovala na sume 9 999 juanov, čo je v prepočte cca 1 273 €.

Len pre porovnanie, na Slovensku sa iPhone 15 Pro Max začal predávať za 1 449 €, avšak dnes ho najlacnejšie po kliknutí na tento odkaz kúpite za 1 139 €.

V Číne zlacnili aj ďalšie modely iPhone 15 

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Noah Herman / MinimalisTech (úprava redakcie)

Stále sme však neskončili. Zatiaľ čo základný 128 GB iPhone 15 štartoval v krajine v čase uvedenia na trh sume 5 999 juanov (cca 764 €), dnes ho vedia zákazníci získať len za 4 599, čo je v prepočte zhruba 586 €.

Na Slovensku tento istý model štartoval v čase uvedenia na trh na sume 949 € a dnes ho viete po kliknutí na tento odkaz kúpiť za 709 €. Opäť je to slušná úspora, no na Čínu sa to zďaleka nechytá.

A ak vám nie je jasné, prečo bol iPhone v Číne o toľko lacnejší už v čase uvedenia na trh, dôvodom je fakt, že firma má v každej krajine individuálnu cenovú politiku.

Tá závisí napríklad od daní, dovozného cla ale aj poskytovania záruky. Ako iste viete, v Európe sú to štandardne dva roky, no napríklad v takej USA len jeden rok.

Predĺženie záruky na dva roky je možné len v rámci programu Apple Care+, za ktorý sa samozrejme mastne pripláca. Ak teda čistou náhodou máte cestu do Číny, kúpa iPhonu sa vám počas najbližšieho týždňa môže oplatiť.

Prečítajte si tiež  Kedy Apple vydá iOS 17.5 Beta? Aktuálne to vyzerá tak, že sa pozabudol

Drvivá väčšina fanúšikov sa však bude musieť uspokojiť s výhodnými ponukami slovenských predajcov. Hoci sú vyššie ako v Číne, aj u nás platí, že na nákupe dokážete ušetriť stovky eur.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -