iPhone 6S bude pravdepodobne už čoskoro opäť raz najpredávanejším mobilným zariadením na svete, no na to, aby sa tak naozaj stalo musí spoločnosť Apple urobiť niekoľko krokov, ktoré tomuto zariadeniu prinesú popularitu. Jedným z nich by možno bolo aj zrušenie zastaralej 16GB kapacity, ktorá slúži ako základ a nahradenie novou 32GB, ktorá kedysi tvorila stred ponuky, no po poslednej generácii iPhonu sa z ponuky vyparila.

16GB vraj neexistuje!

MIC Gadget priniesla úplne novú informácie týkajúce sa iPhonu 6S, ktoré tvrdia, že toto zaraidenie pravdepodobne príde o základný 16GB variant a nahradí ho 32GB variant, ktorý bude ponúkať viac miesta za rovnakú cenu. Aj keď sme už mohli vidieť vďaka únikom z 9to5mac.com  to, že iPhone skutočne ponúkne len 16GB základnú pamäť, spoločnosť MIC Gadget tvrdí, že mohlo ísť len o testovací prototyp, ktorý nie je ani zďaleka finálnou verziou.

- Reklama -

Spoločnosť má informácie od svojich dôveryhodných zdrojov priamo z továrne Foxconn v Číne, kde sa iPhony vyrábajú, že Apple tu nevyrába 16GB varianty modelu 6S. Lepšie povedané, nikto nevie, či ich vyrába avšak na krabičkách boli nápisy len 32GB, 64GB a 128GB. 16GB tu nikde nefigurovalo, čo môže byť pre nás ako fanúšikov len a len dobrá správa! Apple by to vraj mohlo urobiť aj trochu ináč tak, ako to urobilo pre iPode Touch 6. generácie. Toto zariadenie totiž prichádza v 4 variantách, ktorých cena sa nelíši v rozmedzí 100 dolárov tak ako pri iPhone. Ponúkané sú 16, 32, 64 a 128 gigabajtové varianty. V tomto prípade je však aj zaujímavý fakt, že najvyššiu 128GB variantu ponúka Apple iba exkluzívne vo svojich obchodoch. Ako to teda bude uvidíme až v septembri, no je tu nejaká nádej na to, že Apple predsa len zvýši základnú kapacitu!

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk
iPhone 6S „Rose Gold“ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.