Aj keď sa to možno zdá ako totálne nepravdepodobné, podľa odhadov analytika Jeffa Pu má Apple ponúknuť v nástupcovi súčasného iPhonu 6, iPhone 6S ponúknuť totožnú optiku a teda 8Mpx čip s úplne rovnakými vlastnosťami. Čo však potom ponúkne iPhone 6S ako hlavnú prioritu?

8Mpx

Pokiaľ nazrieme do histórie spoločnosti Apple a konkrétne na sériu smartfónov, ktoré nazývame iPhone, zistíme, že spoločnosť už od roku 2011 a teda od iPhonu 4S dodáva do svojich zariadení 8Mpx čipy. Áno, tieto fotoaparáty časom nadobúdajú nové, lepšie vlastnosti, ale stále ide len o 8Mpx rozlíšenie, ktoré však mnohým stačí. Podľa analytika Jeffa Pu by malo Apple v tradícii 8Mpx čipov ostať  a toto rozlíšenie s totožnou optikou ponúknuť aj v iPhone 6S.

- Reklama -

Čo však ponúkne iPhone 6S?

Na jednej strane sa zdá celkom rozumné aby Apple ponúklo svoj vydarený fotoaparát z iPhonu 6 aj v modeli 6S, keďže je v porovnaní s konkurenciou stále o level vyššie. Každopádne, fotoaparáty v smartfónoch sa každý rok vylepšujú a Apple musí napredovať. V tom však problém nevidíme. Najväčší problém vidíme v samotnom modeli 6S.

Apple musí do nového modelu pridať aj iné funkcie ako len vylepšený HW, ktorý tu je každý rok. Pri každom „S-kovom“ modeli sa fotoaparát vylepšil a určite to bol jeden z hlavných dôvodov pre jeho kúpu. Pokiaľ teda Apple ponechá fotoaparát z modelu 6 aj v modeli 6S, tak bude musieť priniesť inú inováciu, s ktorou osloví masy!

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.