Doteraz sme presnejšie nevedeli, kedy by asi mohol vyjsť iPhone 6S avšak ako naznačovali zahraničné zdroje, malo by to byť niekedy v septembri tohto roka. Vďaka Čínskym zdrojom už vieme, že to možno bude 11.9.2015. Áno, presne tak, nový iPhone by mal podľa dostupných informácii predstavený presne na dátum nešťastnej tragédie z roku 2001.

Viac nie ako áno

Aj keď sa zdroj odvoláva na to, že informácie pochádzajú od výrobcu iPhonu v Číne, spoločnosti Foxconn, nám sa zdá ako veľmi nepravdepodobné, že by spoločnosť Apple predstavila svoje nové iPhony práve na tento dátum. 11. september bola totiž obrovská tragédia, ktorá zasiahla celý svet a tak sa v tento deň nehodí zrovna oslavovať predstavenie nového produktu. Navyše, daný dátum pripadá na piatok a to je deň, počas ktorého iPhone 6S zrejme nevýjde. Dôvodom je fakt, že Apple zámerne predstavuje svoje iPhony počas týždňa aby sa im média pred predajom stihli dostatočne venovať.

- Reklama -

Navyše, pokiaľ sa pozrieme aj na samotný zdroj tejto informácie, tak sme celkom na pochybách, či zdroje z továrne Foxconn, môžme považovať za dôveryhodné. Má to jeden hlavný dôvod. V továrni denne produkujú milióny dielov práve pre spomínaný iPhone 6S, ktorý by mal byť predstavený niekedy vo štvrtom kvartáli tohto roka. V praxi to teda znamená, že výrobca nemá ani zďaleka presné informácie o tom, kedy zariadenie výjde, pretože je pre neho táto informácia viacmenej zbytočná. Samozrejme, môže byť niekde napísané, kedy a kde nový iPhone bude potrebné poslať, avšak nemyslíme si, že to Foxconn vie už dnes. Práve preto sa na informáciu o 11.septembri určite netreba spoliehať a treba ju zobrať viacmenej ako orientačnú.

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk
iPhone 6S „Rose Gold“ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.