Doteraz sme presnejšie nevedeli, kedy by asi mohol vyjsť iPhone 6S avšak ako naznačovali zahraničné zdroje, malo by to byť niekedy v septembri tohto roka. Vďaka Čínskym zdrojom už vieme, že to možno bude 11.9.2015. Áno, presne tak, nový iPhone by mal podľa dostupných informácii predstavený presne na dátum nešťastnej tragédie z roku 2001.

Viac nie ako áno

Aj keď sa zdroj odvoláva na to, že informácie pochádzajú od výrobcu iPhonu v Číne, spoločnosti Foxconn, nám sa zdá ako veľmi nepravdepodobné, že by spoločnosť Apple predstavila svoje nové iPhony práve na tento dátum. 11. september bola totiž obrovská tragédia, ktorá zasiahla celý svet a tak sa v tento deň nehodí zrovna oslavovať predstavenie nového produktu. Navyše, daný dátum pripadá na piatok a to je deň, počas ktorého iPhone 6S zrejme nevýjde. Dôvodom je fakt, že Apple zámerne predstavuje svoje iPhony počas týždňa aby sa im média pred predajom stihli dostatočne venovať.

Navyše, pokiaľ sa pozrieme aj na samotný zdroj tejto informácie, tak sme celkom na pochybách, či zdroje z továrne Foxconn, môžme považovať za dôveryhodné. Má to jeden hlavný dôvod. V továrni denne produkujú milióny dielov práve pre spomínaný iPhone 6S, ktorý by mal byť predstavený niekedy vo štvrtom kvartáli tohto roka. V praxi to teda znamená, že výrobca nemá ani zďaleka presné informácie o tom, kedy zariadenie výjde, pretože je pre neho táto informácia viacmenej zbytočná. Samozrejme, môže byť niekde napísané, kedy a kde nový iPhone bude potrebné poslať, avšak nemyslíme si, že to Foxconn vie už dnes. Práve preto sa na informáciu o 11.septembri určite netreba spoliehať a treba ju zobrať viacmenej ako orientačnú.

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk
iPhone 6S “Rose Gold” – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.