Spoločnosť Apple pracuje na rôznych technológiách, o ktorých dnes máme veľmi málo informácií. Už dlhšiu dobu sa hovorí napríklad o prvej náhlavnej súprave, ktorá má do desiatich rokov úplne nahradiť iPhone. A aj keď sa pôvodne špekulovalo, že by mohla uzrieť svetlo sveta už na dnešnom podujatí WWDC 2022, napokon sa tak zrejme nestane. Dôvodom je nedostatočný výkon.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako píše portál The New York Times, technologický gigant z Cupertina sa musí svojmu AR/VR Headsetu povenovať o niečo dlhšie, ako pôvodne plánoval. Hoci ho už chcel predstaviť koncom minulého roka, všetko skomplikovali obmedzenia, ktoré sa týkajú použitého procesora.

Aktuálny hardvér, ktorým je vybavený prototyp, podľa všetkého neponúka dostatočný výpočtový výkon na to, aby vedel spoľahlivo riadiť všetky procesy. Netreba zabúdať, že náhlavná súprava počíta s dvoma 4K alebo 8K displejmi, niekoľkými kamerami, sledovaním očí a samozrejme potrebou vytvárať a pracovať s komplikovaným používateľským rozhraním.

Až v roku 2023? 

Na toto všetko bude potrebný výkonný čip, ktorý bude zrejme pochádzať z MacBookov. Ešte dávnejšie sa objavili špekulácie o tom, že by mohlo ísť o prepracovanú verziu procesora M1, no dnes sa zdá, že samotný hardvér bude ešte výkonnejší.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

To je však zároveň aj dôvod, pre ktorý sa ho dočkáme neskôr než sme predpokladali. Bude to buď koncom roka 2022 alebo začiatkom roka 2023. Apple by nám dnes teoreticky mohlo ukázať aspoň nový operačný systém pre Headset, čo nám naznačujú čerstvo získané patenty. Analytici a leakeri sú však voči tomuto kroku mierne skeptickí. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -