Spoločnosť Apple predstavila počas tohto roka v podstate až rekordne výkonný iPhone, ktorý sa môže svojou rýchlosťou vyrovnať napríklad MacBookom či iným počítačom. Skutočne, iPhone 6S je najvýkonnejší smartfón na svete a nie je to žiadna náhoda. Je to výsledok celoročnej práce inžinierov spoločnsti. Vďaka jednému maličkému komponentu Apple poráža všetkých a nie je to len o Apple A9 a 2GB RAM.

NAND regulátor

Spoločnosť Apple použila pri novinke rovnaký komponent, aký používa aj pri svojich počítačoch Mac. Volá sa NAND regulátor a práve on sa dokáže postarať o to, že telefón pracuje tak rýchlo pri načítaní a zapisovaní na internú pamäť. NAND regulátor je skutočný zázrak a ponúka “pomocnú ruku” aj pri sekvenčnom zápise či načítaní, ktoré sa pri iPhone vo veľkom využíva.

- Reklama -

Servisný technik zo spoločnosti iFixit sa k tomuto komponentu vyjadril asi takto: “Apple má integrované mobilné riešenie pre úložisko, ktoré som doposiaľ nevidel v žiadnom inom zariadení. Ale výsledky napovedajú, že Apple je vďaka tomuto komponentu veľmi ďaleko pred všetkými ostatnými.”

Apple použilo pri novom iPhone množstvo prvkov, ktoré urýchľujú úložisko, ale tie sa prejavia až pri náročnejších aplikáciach či hrách. Práve spomínaný NAND regulátor sa zapína automaticky vtedy, keď je používateľ na domovskej ploche a pohybuje sa napríklad v menu či v Spotlight. Vďaka tomu v týchto prípadoch iPhone 6S zaručene nebude sekať. Šikovné, nie? 🙂

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.