Spoločnosť Apple updatuje priebežne a väčšinou vybavuje najnovšími technologickými vychytávkami hneď po tom, ako sa osvedčia v inom produkte.

Spomeniem najmä 2 GB RAM, ktorú máme možnosť vidieť aj v iPade Air 2. generácie. Rovnako ako tento iPad,aj jablkový iPhone 6S by mal dostať navýšenú pamäť RAM. Ako však ukazuje najnovší GeekBench, vôbec to tak byť nemusí.

GeekBench

Na instagramovom profile istého používateľa, ktorý o sebe tvrdí, že pracuje v spoločnosti Apple, sa objavila fotografia, ktorá ukazuje údajný bench test iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus. Aj keď sme už všetci brali prakticky ako samozrejmosť to, že novinka ponúkne 2 GB pamäte RAM, tento bench test ukazuje pravý opak.

Na fotografiách vidíme pravdepodobne iPhone 6S Plus, pretože nesie označenie 8.2. Operačný systém je iOS 9 a procesor Apple A9 s taktom na 2 GHz. To je jasné avšak zarazí iný údaj. iPhone 6S vraj ponúkne iba 1 GB RAM.

Podľa prvých informácií teda prichádza jedno obrovské sklamanie, ktoré určite nepoteší nikoho, kto si tento článok číta. V roku 2015, kedy je Apple najhodnotnejšou spoločnosťou na svete nedokáže svoj najnovší iPhone vybaviť väčšou operačnou pamäťou?

Veď to ani nemôže byť o toľko drahšie. Jediné, na čo sa teda dnes môžme spoliehať je fakt, že tento snímok nie je úplne pravý.

Je tu totiž šanca, že celá táto fraška je jednoducho podvrh. Prečo? Osoba, ktorá snímok zverejnila na instagrame tu vystupuje pod vlastným menom a ako všetci dobre vieme práve Apple si na podobné úniky vždy dobre posvieti. Ak by teda pracoval v Apple, nielen že by ho vyhodili ale hrozilo by mu aj trestné stíhanie a to určite nechce.

Čítaj tiež: Martin Hájek urobil z iPhone 6 vyklápačku.

Do toho, že Apple predsalen predstaví 2 GB pamäte RAM v iPhone 6S nahráva aj fakt, že známy analytik Ming-Chu Kuo doteraz tvrdil, že Apple nepredstaví iPhone s menej ako 2 GB RAM. Netreba už potom asi ani dodávať, že v súčasnosti ide o jedného z najlepšie platených analytikov na svete. Uvidíme, no pokiaľ však Apple pamäť RAM nenavýši, bude to veľké sklamanie!

Prečítajte si tiež  Tip na aplikáciu: WLPPR
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.