Spoločnosť Apple v súčasnosti v plnom prúde pracuje na tom, aby bola najnovšia konferencia, ktorá sa odohrá v divadle Billa Grahama čo najdokonalejšia. Aj keď je predstavenie nových produktov už takpovediac „na spadnutie,“ stále sa dozvedáme nové informácie ohľadom ich predstavenia. Medzi ne patrí napríklad informácia o tom, že nový iPhone ponúkne 3D Touch display!

3D Touch display

Práve tak by sa mal volať displej, ktorý už o 2 dni uvidíme na iPhone 6S a na iPhone 6S Plus. Tento displej bude disponovať technológiou Force Touch a teda technológiou, ktorá dokáže rozpoznať tlak stlačenia na displej.

V tomto prípade však táto technológia nebude len taká „hocijaká“ a Apple kvôli nej premenuje Retina displej na 3D Touch display. Bude to z dvoch dôvodov.

Tým prvým je azda fakt, že Huawei už stihlo predstaviť svoj Force Touch smartfón a teda ukradnúť Applu názov pre túto technológiu použitú v technologickom priemysle. Druhý dôvod je, že Force Touch pre iPhone sa bude odlišovať od toho, ktorý je dostupný pre Apple Watch a MacBook.

Hlavný rozdiel bude ako ináč v stisku. Kým na hodinkách Apple Watch a na Trackpadoch v MacBooku Force Touch klikne 2 krát pri iPhone by sme mali poznať až tri úrovne stlačenia. Prvý bude klasické stlačenie, druhé bude silnejšie stlačenie a tretí bude dlhé intenzívne stlačenie.

Apple bude svoj nový 3D Touch display používať predovšetkým na to, aby mohlo používateľom zjednodušiť skratky v systéme iOS 9. Ďalej by mala byť celá táto novinka prístupná aj pre vývojárov hier a aplikácií. Viac sa dozvieme už v stredu o 19:00, keď sa bude konať Keynote. Naša redakcia www.svetapple.sk bude samozrejme pri tom!

Prečítajte si tiež  Prečítaj si, ako využiješ Force Touch v bežnom živote!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.