Používam iPhony prakticky už od malička takže presne viem, čo od nich očakávať a som na tieto produkty tak zvyknutý, že sa nemusím ani dívať na stav batérie a viem ho odhadnúť vždy takmer presne. Minimálne doteraz som to vedel, kým som si nekúpil iPhone 6S Plus a začala sa pomerne nešťastná etapa môjho života, čo sa batérie v tomto zariadení týka. Tá akosi prestala pracovať tak, ako by mala a výsledkom je jedna z najhorších výdrží, akú som kedy zažil!

iPhone 6S Plus, baterka je po 8 mesiacoch úplná katastrofa!

Používal som 3,5″ iPhony, používal som aj 4″ iPhony a teraz používam obrovský 5,5″ iPhone. Problém nie je v uhlopriečke, tá je v absolútnom poriadku, veď som si ju sám aj vybral. Problém je skôr v baterke tohto najnovšieho iPhonu, ktorým je model 6S Plus. Predtým som mal iPhone 6 Plus a ponechal som ho svojmu otcovi, na tom som žiadne výrazné problémy s baterkou nemal a otec si dokonca pochvaľuje, že mu vydrží 2-3 dni na jedno jediné nabitie.

- Reklama -

Pri iPhone 6S Plus by to asi ale nehrozilo, keď mne, veľmi aktívnemu používateľovi vydržal starý iPhone (6 Plus) približne deň, no ten nový, 6S Plus „skape“ po 13-14 hodínách a to sa nemusím ani nijako aktívne snažiť, dokonca veľmi nepomáha ani režim šetrenia batérie, skrátka nič. Problémom bude asi zlá výrobná šarža, toto by telefón určite nemal robiť a hlavne je to dosť nepríjemné, nie som totižto typ človeka, ktorý chce nosiť neustále kábel či externú nabíjačku. Mimochodom, aj preto som si kúpil iPhone s väčšou kapacitou, aby mi dlhšie vydržal, no nestalo sa tak.

Tento problém budem musieť riešiť pravdepodobne reklamáciou, no aj tak si nie som si úplne istý, či mi bude uznaná, samozrejme nechcem nejako príliš kritizovať Apple, možno je to len náhoda, že sa toto stáva práve mne, no ja som počul aj o ďalších prípadoch z môjho okolia a veru, nie je to nič príjemné! Každopádne vyskúšam telefón priniesť tam, kde som ho kúpil a uvidím, čo mi povedia.

O všetkom budem samozrejme dobre informovať, to znamená, že ak máš podobný problém ako ja, zistíš, či má zmysel vôbec skúšať reklamáciu alebo treba dať rovno vymeniť celú batériu. A aby som nezabudol, ak máš takýto problém, nezabudni sa vyjadriť v komentároch! 🙂

iPhone 6S Plus - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.