Aj keď sa to tak vôbec nemusí zdať, čas letí ako voda a spoločnosť Apple už pripravuje nástupcu pre iPhone 6 a iPhone 6 Plus, ktorý bol predstavený v septembri minulého roka. Aj keď je na prípadné špekulácie ešte pomerne skoro, už dnes poznáme nejaké špekulácie a dokonca aj fakty o tom, čo toto zariadenie ponúkne.

Čo ponúkne iPhone 6S?

Nový iPhone 6S by mal byť predstavený niekedy na jeseň tohto roka, pričom presný dátum stále nepoznáme. Toto zariadenie bude nástupcom súčasnej vlajkovej lode Jablkovej spoločnosti, ktorá nesie číslicu 6. iPhone 6S zrejme nebude mať taký predajný úspech ako iPhone 6, no už dnes je viac než jasné, že nepôjde o žiaden prepadák. Nižší záujem by mohol vzniknúť najmä kvôli tomu, že iPhony 6 kupovali zákazníci vo veľkom najmä kvôli väčším uhlopriečkam, ktoré boli minulý rok pravdu povediac celkom šok.

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk

Nové zariadenia by mali fungovať vďaka úplne novým čipom Apple A9, ktoré ponúknu optimálny výkon v spojení s predpokladanou 2GB operačnou pamäťou. Samozrejme k inovácií by mal prísť aj koprocesor či iné hardvérové časti, ktoré sa starajú o výkon zariadenia. ďalšou vecou, ktorú by mal nový iPhone ponúknuť je o čosi vylepšená kamera. Presné čísla síce nepoznáme a dokonca sa dávnejšie objavili správy o tom, že kamerový čip bude rovnaký, my si to nemyslíme a to najmä z toho dôvodu, že by používatelia už nemali dôvod nové iPhony kupovať. Práve preto veríme, že model 6S a 6S Plus ponúknu vylepšenie aj v tomto smere.

Nové iphony samozrejme ponúknu úplne rovnaký dizajn ako súčasný model a tak určite nečakajte odvážne zmeny. Dokonca by mala ostať aj „bradavica“ ako mnohí nazývajú vytŕčajúcu šošovku fotoaparátu, či hrubé plastové pásiky, ktoré zo začiatku používateľom veľmi vadili! Čo sa týka kapacity, tak ani tu k zmene nedôjde, opäť ostane v ponuke smartfón so základnou kapacitou 16GB vyššou 64GB a najvyššou 128GB.

Novinkou by tu mal byť najmä Force Touch, ktorý poznáme napríklad z hodiniek Apple Watch či z nového TrackPadu, ktorý sa nachádza v 12″ MacBooku či 13″ MacBooku Retina. Podľa slov tých, čo ju už stihli vyskúšať ide o naozaj vydarenú technológiu a pokiaľ sa dostane aj na naše iPhony či iPady, tak sa máme skutočne na čo tešiť!

Poslednou vecou, ktorú môžeme v texte spomenúť je zakomponovanie štvrtej farebnej varianty s označením Rose Gold. Tá síce nie je potvrdená, no mnohé média ako aj my dávajú tejto farbe skutočne veľkú šancu. Pokiaľ by Apple skutočne začalo s jej výrobou, iPhone by mohol trochu viac „zženštieť“. Každopádne ide len o počiatočné dohady a tak stále nie je v podstate nič oficiálne. Dúfajme však, že Apple milo prekvapí tak, ako to zvykne robiť takmer vždy.

Prečítajte si tiež  V tomto článku nájdete 5 najlepších nástrojov na odstránenie MDM zámku. Poďme na to
iPhone 6
Zdroj: Unsplash / Marc-André Julien
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.