Apple bol minulý rok najväčší výrobca smartfónov na svete. Firma si svoju pozíciu vydobyla najmä vďaka veľmi dobre spracovaným produktom, ktoré ponúkajú špičkový výkon a vysokú spoľahlivosť. Aj tak sa, ale môže stať, že keď si kúpite najnovší iPhone 15, ktorý je dostupný od 735 € (namiesto 949 €), získate zariadenie, ktoré obsahuje nepríjemné chyby. Dobrou správou, ale je, že Apple ich dokáže rýchlo odhaliť a následne odstrániť.

Pekným príkladom je aj posledná situácia, o ktorej informoval portál 9to5mac. V rámci nej sa na sociálnych sieťach objavilo množstvo správ a príspevkov, v ktorých sa uvádzalo, že iPhone nedokáže správne prehrávať zvuk pri budíku. A to je dosť podstatná funkcia, nakoľko ju využíva väčšina z nás na dennej báze.

Technologický gigant však neschoval hlavu do piesku, ale problému sa postavil čelom a priznal ho pre denník Wall Street Journal. Gigant tiež uviedol, že už pracuje na očakávanej náprave. No a o čo presne išlo?

iPhone má problém s budíkom. Postrehnúť ste to mohli aj vy 

iPhone 15 problém s Bluetooth
Zdroj: Bing AI, Unsplash / Jayanth Muppaneni (úprava redakcie)

Pre tých čo nevedia, iPhone disponuje šikovnou funkciou na detekciu pozornosti, ktorú si môže aktivovať každý z vás. Urobíte to cez Nastavenia > Prístupnosť > Face ID a pozornosť > Funkcie na detekciu pozornosti.

Toto nastavenie je navrhnuté tak, aby pred stlmením displeja, rozbalením hlásenia na zamknutej obrazovke alebo znížením hlasitosti niektorých upozornení skontrolovalo, či sa na zariadenie skutočne pozeráte.

Používatelia si však myslia, že práve táto funkcia na detekciu pozornosti má aktuálne problémy, v rámci ktorých nesprávne deteguje pozornosť a následne zníži hlasitosť budíkov.

Celé sa to deje ešte v čase, keď používateľ pokojne spí a o ničom nevie. Pekne to demonštruje aj video nižšie:

Hoci spoločnosť Apple nepotvrdila, či je toto skutočná príčina problému, dobré je aspoň to, že už o ňom vie a pracuje na jeho urýchlenom odstránení.

Ak ste sa už s touto chybou stretli a chcete sa jej vyhnúť, prípadne ju nechcete riskovať, odporúčame vám aspoň dočasne funkcie na detekciu pozornosti vypnúť. Akonáhle príde update a potvrdí sa oprava chyby, môžete to samozrejme opäť zmeniť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Výroba iPhonu 13 štartuje v ďalšej krajine. Nie je to Čína ani India
Môže ťa zaujímať
- Reklama -