Spoločnosti Apple sa počas minulého roka podaril kúsok, na ktorý sú určite hlavní činovníci spoločnosti veľmi pyšní. Predaje vlajkovej lode v dvoch veľkostiach boli naozaj rekordné a pokorili všetky možné hranice. iPhone 6 a iPhone 6 Plus boli jednoducho predajné trháky. Bude však tomu tak aj tento rok? Analytici sa obávajú, že nie!

iPhone 6S

Nové informácie ohľadom iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus prináša analytická spoločnosť Pacific Crest, ktorá plne súhlasí s KGI a predajmi iPhonu ale ako hlavný dôvod neuviedla Force Touch.

Ming-Chi Kuo totiž povedal, že Force Touch jednoducho nebude dostatočne veľkým lákadlom na to, aby ľudia prešli z iPhonu 6 na iPhone 6S. Pacific Crest hovorí, že podľa jej informácií zo zdrojov si Apple neobjednalo taký počet rôznych dielov a komponentov ako minulý rok.

Práve preto predpokladá, že predaje nebudú také vysoké ako to bolo v prípade iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus.

Navyše dodáva, že predaje budú nižšie aj z iného dôvodu. iPhone 6 a 6 Plus si kúpilo obrovské množstvo používateľov, ktorý predtým vlastnili starší iPhone (napríklad: iPhone 4S či iPhone 5).

Pre používateľov modelu 5S nebol až akým lákadlom, akým možno bude tohtoročný model 6S. Takýchto používateľov je však menej ako v predošlej skupine.

Prečítaj si tiež: iPhone 6S vraj nezažije taký úspech ako predchodca, môže za to aj Čína!

Okrem iného je stále ešte dosť majiteľov Androidu, ktorý by možno boli ochotný prejsť na iOS no iPhone 6 im naplno nevyhovoval a tak by to mohol zmeniť nastávajúci model. Uvidíme ako teda predaje dopadnú ale držíme Applu palce aby boli minimálne tak dobré ako minulý rok. Vtedy boli doslova fenomenálne!

Prečítajte si tiež  Apple má nový patent aby si si nerozbil svoj iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.