Ako už možno mnohí z vás vedia, Čína sa pod 20 rokoch opäť rozhodla devalovať svoju menu, čo zapríčinilo, že hodnota peňazí klesla voči americkému doláru o 1,9%. Aj keď sa možno nezdá, že ide o príliš veľké číslo, v skutočnosti sa môže prejaviť na miliónoch predaných iPhonoch. Najmä ak ide o krajinu, ktorá v súčasnosti predstavuje pre Apple jeden z najväčších trhov.

Čína a Force Touch

K celej situácii, ktorá sa týka ako Číny, tak aj Apple sa už stihol vyjadriť aj známy analytik spoločnosti KGI, Ming-Chi Kuo, ktorý nám veľmi veľa ohľadom tejto situácie prezradil.

Minulý rok sa podarilo spoločnosti predať okolo 74,5 milióna kusov iPhonu 6 za prvý štvrťrok (3 mesiace od septembra do decembra).

Toto číslo bolo naozaj rekordné a ako sa zdá, rekordné nateraz aj zostane. Kuo totiž hlási, že Apple predá len okolo 65 000 000 iPhonov 6S za štvrtý štvrťrok 2015.

Aj keď to vyzerá pomerne negatívne, v skutočnosti nepopiera, že sa nepodarí predať až 75 miliónov vďaka čomu by sa predaje aspoň rovnali tým z minulého roka. Čo si myslíš ty, je pre teba výkonnejší procesor, Force Touch či lepší fotoaparát dostatočným lákadlom na kúpu novej generácie iPhone?

Force Touch - svetapple.sk
Force Touch – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iPhone 12 môžete bezpečne používať s kardiostimulátorom alebo inými zariadeniami.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.