Niečo na začiatok

Na začiatku musíme uviesť niekoľko stručných informácií ohľadom samotného testu. Oba telefóny vykazovali 100% nabitia a zdravia batérie. Tak isto používali rovnaký operačný systém (iOS 14.1) a úroveň jasu (vypnutá automatická funkcia).

V rámci skúšky boli otvárané rovnaké aplikácie a spúšťané tie isté videá v totožnom rozlíšení. Faktory, ktoré by mohli ovplyvniť výsledok sa podarilo eliminovať takmer na 100%.

iPhone 6S – 1715 mAh

Začnime porazeným. Aj keď iPhone 6S prehral skoro o polovicu, za nás odviedol výbornú robotu. Jeho maličký akumulátor a zastaralý čip poskytli viac ako 5 hodín aktívneho používania, čo je počas bežného dňa (u menej náročného používateľa) úplne dostačujúce.

Upozorníme, že vo vnútri sa nachádzala o 1/3 menšia batéria, energeticky náročnejší LCD displej a hlavne 14nm procesor. Ak vlastníte iPhone 6S s novou batériou, zrejme nebudete mať žiaden problém. Ak je však jej zdravie napríklad 85% a menej, začnú sa nepríjemnosti.

Pokiaľ by ste chceli iPhone 6S za 179€ s 12 mesačnou zárukou a 100% zdravím batérie, kliknite na tento odkaz.

iPhone 12 – 2885 mAh

Tak ako sme očakávali, iPhone 12 vyhral s obrovským náskokom. Vo vnútri väčšieho tela nájdeme 2885 mAh akumulátor, 5nm čip A14 Bionic a OLED displej (ktorý má omnoho väčšiu uhlopriečku – 4,7″ vs 6,1″).

Batéria narazila „na dno“ presne o 4 hodiny neskôr, ako na iPhone 6S. Dokopy teda zvládla 9 hodín a 13 minút aktívneho používania na jedno nabitie.

Tu už iba doplníme, že podobné čísla boli zaznamenané v každom teste. iPhone 12 sa drží medzi 8-10 hodinami aktívneho používania v závislosti na konkrétnej činnosti. Takéto hodnoty postačia menej náročnému spotrebiteľovi aj na 2 dni. Do komentára nám napíšte, ako je to u vás.

Prečítajte si tiež  Apple prináša nové funkcie pre Pages, Numbers a Keynote v iOS 15 a macOS Monterey
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJYouTube
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. iPhone 6s je najhorsi mobil, co je na trhu. Aj s jeho kopiami 7 a 8. Bateria ma vydrz tak 2-3 hodiny a je to spôsobené novym iOS-om. Apple to sami priznali, ze náročky znizili vydrz.

  2. Tieto testy sú aj tak uuuuplne zbytočne,prečo? Kto chce nové  nikdy nebude pozerať či ma telefón lepšiu alebo hrošiu vydrž ako model rok alebo viac starý. Porovnáva sa to neustále ale myslím že už YT asi nemajú čo iné robiť tak aj toto je činnosť za ktorú im zaplatí reklama.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here