Niečo na začiatok

Na začiatku musíme uviesť niekoľko stručných informácií ohľadom samotného testu. Oba telefóny vykazovali 100% nabitia a zdravia batérie. Tak isto používali rovnaký operačný systém (iOS 14.1) a úroveň jasu (vypnutá automatická funkcia).

V rámci skúšky boli otvárané rovnaké aplikácie a spúšťané tie isté videá v totožnom rozlíšení. Faktory, ktoré by mohli ovplyvniť výsledok sa podarilo eliminovať takmer na 100%.

iPhone 6S – 1715 mAh

Začnime porazeným. Aj keď iPhone 6S prehral skoro o polovicu, za nás odviedol výbornú robotu. Jeho maličký akumulátor a zastaralý čip poskytli viac ako 5 hodín aktívneho používania, čo je počas bežného dňa (u menej náročného používateľa) úplne dostačujúce.

Upozorníme, že vo vnútri sa nachádzala o 1/3 menšia batéria, energeticky náročnejší LCD displej a hlavne 14nm procesor. Ak vlastníte iPhone 6S s novou batériou, zrejme nebudete mať žiaden problém. Ak je však jej zdravie napríklad 85% a menej, začnú sa nepríjemnosti.

Pokiaľ by ste chceli iPhone 6S za 179€ s 12 mesačnou zárukou a 100% zdravím batérie, kliknite na tento odkaz.

iPhone 12 – 2885 mAh

Tak ako sme očakávali, iPhone 12 vyhral s obrovským náskokom. Vo vnútri väčšieho tela nájdeme 2885 mAh akumulátor, 5nm čip A14 Bionic a OLED displej (ktorý má omnoho väčšiu uhlopriečku – 4,7″ vs 6,1″).

Batéria narazila „na dno“ presne o 4 hodiny neskôr, ako na iPhone 6S. Dokopy teda zvládla 9 hodín a 13 minút aktívneho používania na jedno nabitie.

Tu už iba doplníme, že podobné čísla boli zaznamenané v každom teste. iPhone 12 sa drží medzi 8-10 hodinami aktívneho používania v závislosti na konkrétnej činnosti. Takéto hodnoty postačia menej náročnému spotrebiteľovi aj na 2 dni. Do komentára nám napíšte, ako je to u vás.

Prečítajte si tiež  Za iPhone 15 si v roku 2023 priplatíme. Bude výrazne drahší, než iPhone 14
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJYouTube
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.