Spoločnosť Apple je známa predovšetkým tým, že aj keď nepredstaví nič prevratné, chcú to všetci. Dobre preto vyberá, čo do najnovšej generácie svojho iPhonu pridá a čo si odloží ešte jeden rok, aby to použila až v ďalšom iPhone. iPhone 7 nie je samozrejme žiadna výnimka a už dnes má vraj Apple na stole 5 variánt zariadenia, ktoré majú rozličné technológie. Teraz už len vybrať tie správne!

iPhone 7

Nový iPhone 7, ktorý vyjde niekedy v septembri budúceho roka už v Apple vo veľkom testujú a skúšajú, čo by mohla takáto novinka priniesť. Predsa len pôjde o produkt, ktorý si kúpia stovky miliónov používateľov a práve preto musia v spoločnosti dobre zvážiť, aký krok urobia a aký naopak nie. V laboratóriách majú v súčasnosti až 5 prototypov nového iPhonu a každý z nich má nejakú novú technológiu. Je ale jasné, že všetky z týchto technológií Apple použiť na svojej novinke. Nikto by si predsa naraz nemíňal všetky svoje esá!

- Reklama -

USB C

Na internet sa dostala informácia, že v spoločnosti v súčasnosti testujú napríklad prototyp, ktorý nemá klasický Lightning konektor ale USB C tak, ako MacBook 12″ s retina displejom. Zaujímavé. no podľa nášho názoru pomerne nepravdepodobné už na budúci rok. Keby totiž chcelo Apple použiť USB C, tak by to urobilo v čisto pracovnom iPade Pro a nie v iPhone 7. Navyše, Lightning je o čosi menší, bolo by praktickejšie ponechať ho ešte aspoň jednu generáciu.

Multidotyk na 3D Touch

Ďalší prototyp iPhonu 7 vraj ponúka multidotykovú technológiu 3D Touch. Wow! Fantastické, ale keď sa človek nad tým zamyslí, pomerne hlúposť. 3D Touch v iPhone 6S bohato stačí aj pre jeden dotyk a dokonca som toho názoru (z vlastnej skúsenosti), že ono to ten 3D Touch až taká strašná revolúcia nie je. Nebolo by potrebné vylepšovať ho o podobné funkcie. Napriek tomu si ale myslím, že ak má Apple patent na to, ako vyrobiť multidotykové 3D Touch tak ho v ďalšom iPhone použije. Ide o vývoj technológie a ako dobre poznáme Apple, skoro vždy každým rokom nejakú novinku ešte vylepší.

Indukčné nabíjanie!

Ďalší iPhone spomedzi konceptov má vraj zabudovanú technológiu indukčného nabíjania. Apple takéto nabíjanie vo svojich zariadeniach nepodporuje ale keďže je rok 2015, v čase predstavenia iPhonu 7 už bude 2016 a konkurencia niečo podobné ponúka pomerne dlho, je viac ako pravdepodobné, že sa toho dočkáme už budúci rok. Bolo by zaujímavé nabíjať iPhone bez kábla čo povieš?

Displej ako Touch ID

Poslednou technológiou, ktorú Apple skúma a testuje je senzor rozpoznávania odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji tejto novinky. Nie je žiadne tajomstvo, že by tým spoločnosť uľahčila život mnohým používateľom, ktorých neustále nebaví stláčať Home Button pri odomykaní. Takto by jednoducho mohol po 9 rokoch zmiznúť, čo by síce bola veľká zmená, no pre mnohých príjemná zmena. Netreba však zabúdať na to, že sa to asi nestane. Prečo? Apple totiž rado zachováva tradície a zmeny robí len vtedy, keď musí. Navyše Home Button je natoľko ikonický, že jeho odstránenie by si žiadalo veľkú pozornosť. Preto si myslíme, že sa tak najskôr až v iPhone 8, poprípade 8S. Pre iPhone 7 a 7S je na to proste ešte príliš skoro.

Vodeodolnosť

iPhone 7 by mal byť napokon vodeodolný. Nasvedčuje tomu napríklad aj fakt, že už súčasný iPhone 6S je vybavený tenučkým tesnením po obvode vo vnútri. mohli by sme to považovať za taký prvý pokus v oblasti odolnosti voči vode. To, že novinka prinesie možnosť konečne sa s iPhonom bez starostí potopiť aj do bazéna či mora potvrdzuje aj veľké množstvo patentov, ktoré elektroniku zariadenia chránia pred akoukoľvek vlhkosťou. Mohli by sme to brať ako náznak? Uvidíme. Nový iPhone vyjde pravdepodobne už v septembri 2016 a my sa už veľmi tešíme. Dovtedy si ale ešte musíme chvíľku počkať.

Keby si si mal vybrať len jednu vec, ktorú by si v novom iPhone uvítal najviac, čo by to bolo?

zdroj:9to5mac.com

 

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Co tak chatovat a zaroven mat pustene video cez youtube ako to ma samotne youtube cez zmensenie obrazu videa a v pozadi by sme vedeli chatovat ci uz na mesengery alebo whats upe ci inych chatoch…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here