Apple sa rozhodol zaplatiť 35 miliónov dolárov na urovnanie žaloby v USA, ktorá poukazovala na problémy so zvukom v iPhone 7 a iPhone 7 Plus z roku 2016. Tento problém bol spôsobený hardvérovou chybou priamo na čipe zariadenia.

Prví postihnutí zákazníci už začali dostávať od technologického giganta e-maily s postupom. Informoval o tom Macrumors. Pokiaľ vás v tomto bode zaujíma, kto má nárok na odškodné, tak je to vlastne veľmi jednoduché. Ide o každého majiteľa iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, ktorý zariadenie preukázateľne vlastnil medzi 16. septembrom 2016 a 3. januárom 2023.

Háčik je však v tom, že sa to vzťahuje len na USA trh. Taktiež platí, že nárok na kompenzáciu dostanú len tí, ktorí problém nahlásili, alebo sa ho rozhodli opraviť na vlastné náklady.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Až do 3. júna 2024 si môžu ľudia spĺňajúci vyššie uvedené požiadavky vybrať spôsob platby. Ak si iPhone 7 opravili sami, Apple im môže vyplatiť až 349 $. Ak sa ku tomu nemali, náhrada škody predstavuje 125 $ podľa navrhovaného urovnania.

Čo sa vlastne stalo? 

Spoločnosť Apple bola obžalovaná v roku 2019 v rôznych štátoch USA za porušenie spotrebiteľských zákonov a záruk. Firma súhlasila s urovnaním, ale odmietla akúkoľvek vinu. Súd ešte nerozhodol v prospech ani jednej strany.

Apple interne priznal problém s mikrofónom niektorých modelov iPhone 7 a 7 Plus, známy ako „Loop Disease“. Žaloba tvrdí, že vonkajší kryt iPhonu bol nedostatočne odolný, čo viedlo k strate kontaktu zvukového čipu s logickou doskou. Počet postihnutých zariadení nebol nikdy známy.

Pôvodne technologický gigant vytvoril akési „záručné výnimky“ pre opravy postihnutých iPhonov. Toto však skončilo v júli 2018, keď spoločnosť odstránila príslušný interný dokument. Následne museli niektorí zákazníci za opravu zaplatiť približne 300 USD. Opäť išlo o úplne zbytočnú chybu, z ktorej sa v Cupertine určite poučili.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUALIZOVANÉ: Apple po prvýkrát od roku 2017 výrazne zdraží iPhone (14). Toto sú očakávané ceny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -