Na internete sa čoraz viac objavujú správy o tom, že spoločnosť Apple natrvalo zruší 3,5mm audio Jack konektor a tak jediný otvor v iPhone zostane Lightning konektor. Veľa ľudí sa na to síce pozerá pomerne skepticky, no pravda je taká, že pokiaľ by mal niekto ukázať pokrok, malo by to byť práve Apple a práve vďaka likvidácií káblov by sme mohli dostať štandardne k našim iPhonom aj bezdrôtové slúchadlá! 

iPhone 7 bez 3,5mm jacku

3,5mm audio Jack konektor je v dnešnej dobe úplne bežným štandardom v podstate pre každý smartfón či MP3 prehrávač. Nájdeme ho jednoducho všade, no je dosť možné, že už ho nenájdeme koncom tohto roka v novom iPhone. Jack totiž nahradí Lightning a hoci bude možné pustiť si hudbu aj cez Lightning, k iPhonu nebudú pribalené takéto slúchadlá. Spoločnosť totiž chystá úplne niečo iné! Pokiaľ by mala nejaká spoločnsoť niečo zmeniť, malo by to byť práve Apple. Pokiaľ by teda mala nejaká spoločnosť urobiť zmenu v oblasti počúvania hudby, je jasné, na koho to pripadá.

- Reklama -

Dá sa povedať, že Apple je v elektronike niečo ako Mercedes so svojim modelom S medzi automobilmi. Každá jeho nová generácia má nejakú tú špecialitu, ktorá sa časom stane štandardom pre každý automobil a to je práve cieľom Apple. Pokiaľ totiž odstráni Jack, netreba sa obávať konektivity. Na všetko nám poslúži Bluetooth, ku ktorému si pripojíme slúchadlá.

Veď Bluetooth slúchadiel je dnes na svete obrovská kopa, no veľa ľudí preferuje tie káblové, pretože také skrátka dostanú ku svojmu iPhonu. Apple by ale mohlo vyvinúť úplne nové bezdrôtové slúchadlá, ktoré bude k iPhonu štandardne dodávať, čím sa eliminuje problém s tým, ako ich pripojíme k zariadeniu. Apple pravdepodobne neznáša káble a ani sa mu nečudujeme. Keď je len jeden je to v pohode ale akonáhle ich je viac a slúchadlá sa nám dajme tomu zapletú vo vrecku, je to hotová katastrofa. Práve preto považujeme tento krok za správny aj keď nám bude jack chýbať v aute, keďže dajme tomu staršie autá ako naše majú len prípojku AUX. Vyriešiť sa to ale dá Bluetooth príslušenstvom, ktoré sa zapojí do AUX v aute a ty si ho už iba nájdeš cez Bluetooth na svojom zariadení. Pokiaľ teda Apple vyrieši konektivitu, nemusíme si s elimináciou Jacku vôbec lámať hlavu!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here