Určite si postrehol, že tento rok to bolo v oblasti inovácie iPhonov trošku slabšie. Apple už aj ráta s tým, že predaje budú slabšie ako po iné roky, čo znamená podstatne menšie zisky. To ale neznamená, že by firma išla zlým smerom, vôbec. Skôr sa pripravuje na poriadnu zmenu, ktorou bude práve iPhone 8. Na budúci rok bude zrejme vynechaný model 7S a nástupca s označením 8 prinesie kopec revolučných noviniek, na ktoré sa veľmi tešíme už dnes. Pozrime sa na to, čo by nás teoreticky mohlo čakať.

Keramika

Určite ťa neminulo, že okrem nových iPhonov Apple predstavilo aj nové hodinky Apple Watch vyrobené z keramiky. Tento materiál je na pohľad až veľmi podobný tomu, ktorý Apple použilo pri iPhone 7 vo farbe Jet Black. Pravda, v tomto prípade ide len o povrchovú úpravu, ktorá dá sa povedať imituje sklo, no pokiaľ si vezmeme, ako dobre to vyzerá a to, že sa špekulácie pohybujú okolo skla, mohlo by to znamenať keramický iPhone nie?

- Reklama -

iPhone 8 by mohol byť kompletne vyrobený z tohto netradičného materiálu. Nakoľko je keramika pri Apple Watch naozaj veľmi odolná voči pádom, rozbitiu či škrabancom, mohla by byť použitá aj pri nových zariadeniach. Farba by mohla byť Jet Black, teda rovnaká ako poznáme dnes, no mohli by sme sa dočkať aj Jet White. O tej sa už pred pár dňami špekulovalo. 

iPhone 8 jet White? - svetapple.sk

Displej

Ďalšou témou bude displej. Ten by mal byť väčší, no našťastie bez toho, aby sa zväčšili aj celé telefóny. Pri menšom modeli, iPhone 8 by sme sa mali dočkať 5″ uhlopriečky, no a pri väčšom iPhone 8 Plus to bude zase 5,8″. Nárast bude teda znateľný a rozdiel pocítime aj na zobrazení. Apple by malo ponúknuť pre spoločnosť “novú” technológiu vyobrazenia, AMOLED. Túto technológiu zatiaľ nájdeme len pri jedinom produkte a tým sú malé hodinky Apple Watch. Dnes firma ponúka len IPS panely a hoci ten v iPhone 7/7 Plus je vraj jeden z najlepších displejov na svete, stále nie je taký šetrný k batérií, akým môžu byť OLED displeje.

No a ako Apple dosiahne väčšiu uhlopriečku bez väčšieho tela? Asi už tušíš však? Displej by sa mal roztiahnúť po všetkých stranách a mal by nahradiť celú prednú stranu zariadenia. To znamená, že okrem sluchátka a kamery bude musieť Apple vyriešiť aj nové tlačidlo Home Button, ktoré je už ale aj dnes dotykové. Na to, akým spôsobom chce toto Apple dokázať si samozrejme musíme počkať, no ak sa to podarí, bude to zaručene trhák číslo 1, pre ktorý si ľudia budú nový iPhone kupovať. Pre predstavu si môžeš pozrieť aj náš dávnejší koncept, ktorý sme vytvorili v spolupráci s 3D štúdiom DeepMind a pracoval na ňom profesionálny 3D grafik Miloš Belanec, ktorý nám len tak mimochodom poskytol aj zaujímavé interview o nových MacBookoch a ich spôsobilosti pre profesionálnych používateľov.

FaceTime Kamera a ostatné…

Vyššie v texte bola uvedená aj FaceTime kamera, s ktorou bude pri novom iPhone v prípade, že sa Apple rozhodne pre FullScreen displej, pomerne veľký problém. Miloš to riešil jednoducho tak, že ju jeho koncept nemal, no ruku na srdce, ak by prišiel iPhone 8 bez možnosti urobiť si Selfie, bola by to asi tragédia a mohlo by to veľmi ublížiť jeho predajom. Apple bude teda musieť vymyslieť rafinovaný spôsob, ako ukryť prednú kameru niekam pod displej tak, aby dokázala fotiť, no nebolo ju vidno.

Ďalšia dôležitá vec je slúchatko, to by sa však dalo niekam schovať, napríklad na okraj keramického rámika, ktorý by sa nachádzalo na hornej strane zariadenia. Samozrejme, iPhone 8 bude poriadným strojom aj po výkonnostnej stránke a zlepšiť by sa zase mohol aj fotoaparát na druhej strane. Všetky klasické inovácie sa zas posunú o krôčik vpred a Apple pridá možno aj lepšiu vodeodolnosť či ešte prepracovanejší 3D Touch. Na iPhone 8 sa veľmi tešíme už dnes a začíname hádzať do prasiatka prvé koruny, aby sme si ho mohli o rok zakúpiť.

Ak by vyzeral takto, bolo by to zase o niečom inom! - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here