Už sme tu mali niekoľko správ o tom, že iPhone 7 príde v troch verziách. Malo ísť o klasický 4,7″ model, väčší 5,5″ pluskový model, no a potom ešte vylepšený pluskový model, ktorý mal niesť označenie Pro. Takýchto správ bolo pomerne dosť a niektorí ľudia tomu už začali veriť. Ako nám ale prezrádzajú informácie z dodávateľského reťazca, nakoniec sa tieto plány jablkovej spoločnosti nepodarilo naplniť. Prečo?

Žiaden iPhone 7 Pro

Myslím, že tento článok poteší nejedného budúceho majiteľa iPhonu 7 Plus, ktorý si už pripravoval ďalšiu “stovečku” navyše, aby si mohol priplatiť za absolútny vrchol v ponuke Apple. Mal ním byť iPhone 7 Pro, ktorý by bol vlastne takou vylepšenou verziou iPhonu 7 Plus. Inými slovami, mali byť predstavené hneď tri nové modely, ktoré by sa líšili nielen cenou a veľkosťou, ale v najdrahšom prípade aj technológiami a výkonom. Mali sme vidieť klasický iPhone 7 so 4,7″ displejom, ten bol od začiatku jasný a všetci sa naň tešíme a rátame s ním.

- Reklama -

Otázne ale ostávalo, ako to bude vlastne vyzerať ďalej. Mal byť totižto predstavený aj iPhone 7 Plus s 5,5″ displejom a tiež tak aj iPhone 7 Pro s rovnakou uhlopriečkou. Tieto dva telefóny by sa teda bili a vzhľadom na to, že najdrahšia verzia iPhonu 6S Plus stojí rovných $999, Apple zrejme nechce preskočiť hranicu tisíc dolárov/eur. Inými slovami by to už bolo veľmi drahé a iPhone 7 Pro by si veľa ľudí nekúpilo. Rovnako tak by však bol problém aj pri kúpe iPhonu 7 Plus, nakoľko by bol horší ako iPhone 7 Pro a tak by nebol dôvod priplatiť si.

Pokojne by sa mohlo stať, že by Apple v konečnom dôsledku začalo predávať prevažne len najlacnejšie modely so 4,7″ displejom a pri veľkých modeloch by “utrelo hubu”, nakoniec sa ale zrejme rozhodli správne a problém s iPhonom vyriešili tak, ako sme si to priali. Novinky budú len dve, pôjde samozrejme o menší model a potom väčší, Pluskový, ktorý ale ponesie všetko to, čo mal obsahovať iPhone 7 Pro.

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

No a čo to vlastne mal mať navyše model Pro?

Malo toho byť zrejme viac. V prvom rade sa špekulovalo, že prinesie napríklad výkonnejší procesor Apple A10x a 3 GB RAM. Znamená to teda, že by bol telefón omnoho rýchlejší, ako už dosť rýchle modely “7”. Okrem iného ale mal priniesť aj hlavnú novinku tohtoročného pluskového modelu. Mal mať duálnu šošovku fotoaparátu a lacnejší 5,5″ variant mal ponúknuť len to, čo 4,7″ iPhone. Nakoniec sa to ale krásne prenieslo už na model Plus a my sa máme na čo tešiť. V neposlednom rade by mohol ešte pribudnúť aj Smart konektor, napríklad na malú klávesnicu či bezdrôtové nabíjanie a tiež kvalitnejší displej, ale o tom žiadne nové informácie nemáme.

Cenovka nových iPhonov bude zrejme na rovnakej úrovni za dané verzie, ako u tých aktuálnych. Znamená to teda, že nezaplatíme viac, no už teraz je to celkom dosť. Uvidíme, čo si pre nás Apple pripravilo ďalej. Dúfajme, že nové iPhony skrývajú ešte ďalšie prekvapenia, o ktorých zatiaľ nevieme a budeme o nich oboznámení na Keynote! 🙂

iPhone 7 Pro - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.