Spoločnosť Apple každým rokom predstavuje nový iPhone. Minulý rok sme sa dočkali iPhonu 6S, čo bola vlastne lepšia a výkonnejšia verzie predminuloročného modelu 6, no a tento rok sa dočkáme iPhonu 7, čo bude nástupca aj po dizajnovej stránke. Máme sa na čo tešiť, ale nastáva tu jedna nepríjemná otázka. Bude mať tento model úspech keď predaje iPhonu klesajú? Prieskumy hovoria, že áno!

iPhone 7 bude mega úspešný!

V tajných zákutiach spoločnosti Apple sa už testuje a vyvíja najnovší iPhone 7, ktorého premiéra je naplánovaná pravdepodobne niekde na september tohto roka tak, ako tomu bolo počas posledných rokov. To, ako bude telefón vyzerať stále nevieme. Vieme len to, čo asi ponúkne a tiež vieme to, že oň bude veľký záujem!

- Reklama -

Samozrejme toto tvrdenie sme si nevycucali len tak z prsta ale ide o tvrdenia z prieskumov Streetinsider. Táto spoločnosť sa opýtala 1000 respondentov, či si plánujú kúpiť iPhone 6S/6S Plus alebo radšej počkajú na model 7/7 Plus.

Odpovede možno prekvapia, no až 42% z nich už dnes čaká na 7-mičku a tu netreba zabúdať ani na to, že mnohí z nich si v súčasnosti neplánujú zakúpiť nový iPhone. 42% teda vôbec nie je také zlé číslo, ako by si mohol jeden myslieť. Je to práve naopak fantastický údaj!

koncept - svetapple.sk

Prieskum ale pokračoval a chalani sa opýtali aj tých používateľov, ktorí majú iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Koľko z nich si plánuje kúpiť budúcu vlajkovú loď s číselným označením 7? Je ich približne 51%. Mnohí z nich sa ale ešte môžu pridať, nakoľko iPhone 7 ešte nevyšiel a tak ich nemal ako presvedčiť o kúpe. Netreba zabúdať aj na fanúšikov ako sme my, ktorí menia svoj iPhone každý rok.

26% z tých, ktorí momentálne vlastnia najnovší iPhone budú tiež upgradovať na 7-mičku. Zaujímavá je ale skupina tých, ktorí vlastnia iPhone 5S, z tých prejde na novší model až 49% a na iPhone 7 asi 21%. Uvidíme teda, ako to s novinkou dopadne ale netreba zabúdať ani na “eso v rukáve” v podobe iPhonu 5SE, ktorý má vyjsť už o mesiac!

koncept - svetapple-.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.