Každý jeden majiteľ iPhonu 5S pravdepodobne súhlasí s tým, že toto zariadenie bolo jedno z najpríjemnejších na používanie vôbec. Nemyslíme teraz len rozmery, ktoré boli “tak akurát,” ale tiež príjemný dizajn, ktorý sadol pravdepodobne väčšine z nás. No a keďže dizajn iPhonu 6 nesadol úplne každému, jeden dizajnér sa rozhodol urobiť iPhone 7 s dizajnom modelu 5S a o tom, že sa to ozaj podarilo ťa presvedčia následujúce snímky!

iPhone 7 s dizajnom iPhonu 5S

iPhone 7 bude opäť raz držiteľom nového dizajnu iPhonu. Každá nová generácia prichádza s výraznejšou zmenou a model S buď to dizajn jemnučko pozmení alebo zanechá rovnaký, ako model bez S-ka. Keďže ďalší iPhone bude opäť predstavovať úplne novú generáciu, máme sa na čo tešiť a je zrejmé, že to čo Apple “pokazilo” na dizajne iPhonu 6, ktorý nesadol každému, opraví na dizajne iPhonu 7. Jednou z ciest by možno bolo aj prinavrátenie sa k minulosti. Istý dizajnér zobral dizajn iPhonu 5S a prerobil ho na model 7. Hoci sa snažil zachovať základné prvky, urobil jemné zmeny, z bokov napríklad odstránil plastové pásiky či premiestnil objektív fotoaparátu a blesku na druhú stranu, hoci by sme boli asi radšej za stranu, na ktorej sa bežne nachádza.

Na prednej strane potom nájdeme 4,7″ displej s rozlíšením FullHD, ktoré v súčasnosti nájdeme len v modeli 6/6S Plus s uhlopriečkou 5,5″. Kamera na prednej strane ostala na klasickej strane a jemne pozmenené boli niektoré tvary. Dizajnér myslel tiež na milovníkov čiernej a pridal variantu “Black,” ktorá bola dostupná posledne do predstavenia modelu 5S, teda do roku 2013. Potom ju nahradila kvôli lepšej odolnosti a náchylnosti voči škrabancom farba Space Gray. Tiež sa môžeme pozrieť na autorovú víziu dizajnu nového iOS. Čo povieš, páči sa ti takýto koncept? Nám áno ale popravde by sme asi nechceli aby nový iPhone vyzeral tak ako jeho predchodcovia. Čakáme toiž na niečo iné, niečo nové!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Toto by bolo uplne super keby sa zachová dizajn ipnohe 5 mna by to velmi potešilo s urcite by som si ho na 100% kúpila mam iPhone 6 ale dizajn neni ok ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here