Doteraz sme všetci počúvali len a len o tom, ako sa môžeme tešiť na budúci rok na obrovskú revolúciu v podobe iPhonu 8, ktorý nás prekvapí svojim dizajnom, displejom, no a samozrejme výkonom. Všetky tieto informácie nám dávali rôzne zdroje z celého sveta a všetky boli na sebe nezávislé. Dnes k nám ale prichádza správa z Japonského blogu Mac Otakara, ktorý je známy tým, že ide o veľmi spoľahlivý zdroj o tom, že žiaden iPhone 8 ako veľká revolúcia sa na budúci rok konať nebude. Na miesto toho tu príde aktualizovaný iPhone 7S a iPhone 7S Plus. 

Zabudni na iPhone 8, vraj príde model 7S!

Posledné mesiace píšeme len o tom, že Apple pre nás chystá zariadenie, ktoré bude najúžasnejším iPhonom vôbec a jeho predaje budú tie najlepšie v histórii. Dokonca by mali tromfnúť aj iPhone 6 a iPhone 6 Plus z roku 2014, čo by mal byť neskutočný úspech. Dnes sa však objavila pomerne smutná správa od Mac Otakara, že to možno až také rúžové nebude. Apple vraj na budúci rok chystá iPhone 7S a iPhone 7S Plus s jednou zásadnou, ale nie zas tak dôležitou novinkou.

- Reklama -

Dočkať by sme sa vraj mali rovnakých zariadení ako tento rok, ktoré by mali v podstate všetky technológie, ktoré majú aj dnes. Hlavná zmena nastane pod kapotou, mali by sme sa tu dočkať procesoru Apple A11, teda výkonnejšej verzie súčasnej Apple A10. Lepší procesor je istota, pretože doposiaľ každý nový iPhone priniesol aj vyšší výkon. To by ale nemala byť jediná zmena. Okrem toho by sme sa vraj mali dočkať aj bezdrôtového nabíjania a tiež novej farebnej varianty “RED”, pravdepodobne výťažok z jej predaja pôjde na dobrú vec pre výskum HIV/AIDS.

Red - svetapple.sk

Ako to ale čítaš, asi ti doplo, že pokiaľ by Apple toto predstavilo, bolo by to málo. Záujem o rovnaký telefón s tým, že má červenú farbu a bezdrôtové nabíjanie by nebol asi žiaden a predaje, ktoré sú dnes na môžeme povedať “normálnej” úrovni by sa prepadli. Všetko to ale môže byť ináč. Okrem nového iPhonu 8 totižto zdroje informujú, že prídu aj verzie bez zaobleného displeja a tiež vylepšené modely 7/7 Plus. Od nových iPhonov by sme mohli očakávať napríklad vylepšený fotoaparát (platí pre model Plus). Potom je tu už vyššie spomínané bezdrôtové nabíjanie, to by malo byť tiež súčasťou nových modelov.

Je dosť možné, že to vlastne celé bude trošíčku ináč. Apple by mohlo teoreticky obohatiť súčasný iPhone 7 o spomínané bezdrôtové nabíjanie či lepší fotoaparát a výkonnejší procesor. Avšak budú to len zariadenia, ktoré sa predstavia po boku novinky so zaobleným OLED displejom a telom zo skla/keramiky. Predpokladá sa, že iPhone 8 príde vo verzií s 5″ a 5,8″ displejom. Telefón by mohol priniesť aj iné novinky, napríklad animovaný Home Button. Samozrejme to sú len domnienky. Môžeme si to teda zhrnúť v skratke.

iPhone 8 - svetapple.sk

Apple by teoreticky na budúci rok mohlo predstaviť vylepšené iPhony 7, ktoré ponesú označenie “S”, no po ich boku aj úplne nový iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Hlavná výhoda by mala byť v tom, že iPhony 7S budú lacnejšie ako teraz, a tak sa ich kúpa omnoho viacej oplatí. Po boku týchto 4 nových zariadení príde aj vylepšený iPhone SE 2. generácie.

Možno aj preto budú predaje tak rekordné, Apple by mohlo mať v ponuke 5 nových iPhonov v rôznych cenových reláciách. To znamená nových zákazníkov, veľa peňazí a rekordné zisky. Ak by na to išlo Apple takto, tak na budúci rok budú môcť oslavovať neuveriteľné úspechy. To sú žiaľ ale všetko iba domnienky. Realita môže byť celkom iná. Každému v spoločnosti je ale asi jasné, že ak by prišiel nudný iPhone 7S a iPhone 7S Plus, asi by už nikoho neoslovil a teoreticky by mohli prísť aj o veľa súčasných nespokojných zákazníkov, pre ktorých iPhone 7 oproti modelu 6S či 6 neprináša žiaden zásadný dôvod na výmenu, veď preto sú predaje aj omnoho nižšie ako v minulosti.

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here