iPad Pro je zariadenie, ktoré svojim výkonom doslova vyráža dych. Nielen, že jeho benchmarky prekonávajú všetku konkurenciu a dokonca aj niektoré počítače (dokonca prekonal aj MacBook). Ponúka všetko, čo človek môže potrebovať – od veľkého kvalitného displeja až po internet. iPhone je vlastne taký istý, len trochu menší, je však možné, že jeho výkon bude väčší!

Únik benchmarku iPhone 7

Už pomerne dlho sa špekuluje, čo bude ďalej, Apple predstaví iPhone s novým procesorom Apple A10, ktorý by mal byť samozrejme výkonnejší ako súčasná A9-tka. Okrem iného by mala narásť aj operačná pamäť RAM a to rovno na 3GB. Tatko sa to šepká v kuloároch. Ako ukazuje najnovší únik, ktorý údajne ukazuje iPhone 7, je dosť možné, že sa to naplní a iPhone 7 bude podstatne výkonnejší ako iPhone 6S a dokonca aj ako iPad Pro.

- Reklama -

Dopredu ale upozorňujeme, že pôvod nemôžeme zaručiť a podobný test sa dá určite sfalšovať veľmi ľahko. Na druhú stranu ale všetky hodnoty odpovedajú realite, ktorú očakávame. Ak teda ide o reálne čísla, vyzerá to asi tak, že iPhone 7 bude poriadne výkonný. Podľa čísel by mal byť výkonnejší až 1,5x ako iPhone 6S a dokonca by mal jeho výkon presahovať aj výkon iPadu Pro. Benchmark test potvrdil prítomnosť procesora Apple A10 a taktiež operačnej pamäte 3GB. Označovaný je ako iPhone 9.2.

Frekvencia je 2,37 GHz a počet jadier je opäť 2. Test nameral výkon 3 548 bodov pre jedno jadro. Akonáhle boli zapojené obe jadrá, nameraná hodnota bola až 6 430 bodov! Len tak pre porovnanie, minuloročný iPhone 6S, ktorý tu máme necelý rok a jeho výkon je zatiaľ v praxi vyšší ako napríklad výkon Samsungu Galaxy Note 7 je 2 490 pre jedno jadro a 4 405 pre obe jadrá. Znamená to teda, že iPhone 7 bude až o 1,5x výkonnejší ako jeho minuloročný predchodca, čo je vskutku obrovský nárast.

iPhone - svetapple.sk

Prekonáva iPad Pro

Pozoruhodné je ale aj to, že nielen minuločný iPhone je to, čo bolo v teste prekonané. Netreba totižto zabúdať ani na najvýkonnejšie iOS zariadenie súčasnosti. Tým je iPad Pro, ktorý je výkonný ako množstvo počítačov a tiež MacBookov. Výkonom samozrejme prekonáva všetkých svojich konkurentov, ale to aj cenou. Hold, za kvalitu sa platí a pri Apple to platí dvojnásobne. Nameraný výkon veľkého iPadu Pro bol 3 224 bodov pre jedno jadro a 5 466 pre obe jadrá. Tento tablet sa už ale považuje za veľmi výkonný. iPhone 7 by ho mohol predbehnúť, čo by bol určite veľký skok.

Ak je únik pravdivý tak už teraz môžeme povedať, že iPhone 7 bude asi to najrýchlejšie, čo sa bude dať na trhu zohnať. Žiaden Samsung ani nič podobné sa jednoducho svojim výkonom Applu nevyrovná. Na papieri to možno bude vyzerať ináč, ale ako sme sa už naučili, papierový výkon neznamená výkon v praxi a práve toto je informácia, ktorú by si mal zapamätať každý iOS užívateľ. Hoci sú konkurenčné smartfóny lepšie, v praxi nemajú šancu! Čo povieš, tešíš sa na nového kráľa výkonu? Príde už za mesiac a my sa veľmi tešíme!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.