Spoločnosť Apple vybavila iPhony 13 novou generáciou čipov A15 Bionic, ktoré (aspoň podľa slov samotného Apple) ponúkajú až o 50% vyššiu rýchlosť ako konkurenčné procesory. Novým procesorom s jablkovou nálepkou sa pozrel na zúbok portál AmandTech a zistenia sú viac než prekvapujúce.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 Pro Max a jeho odolnosť voči bežnému používaniu. Toto vám Apple nepovedalo

Rýchlosť, výkon, grafika a  udržateľnosť bola testovaním nielen potvrdená, ale dokonca predčila aj samotné očakávania jablkovej spoločnosti. V recenziách sa uvádza závratný 62% nárast rýchlosti, čo nám v porovnaní s papierovými údajmi dáva 12% k dobru. Pri náraste výkonu sa nové iPhony taktiež môžu popýšiť úsporou energie, ktorá je väčšia ako v prípade konkurenčných smartfónov.

5nm+ procesory, za ktorých produkciou stojí firma TSMC boli schopné posunúť system cache až do výšky 32MB. To je dvojnásobok úhrnu, ktorým disponovala predchádzajúca generácia čipov A14. Vďaka novým komponentom sa pomer výkon-energia ešte viac vyrovnal. Procesory obstáli v testoch so 17% nárastom úspory energie, pričom tento údaj bol porovnávaný s čipom A14, ktorý bežal na plný výkon.

A15 Bionic

Štvorica čerstvo uvedených iPhonov dostala okrem výkonnostného nárastu aj vylepšené objektívy kamery, niekoľko zmien týkajúcich sa vizuálu zariadenia a obrazovku s obnovovacou frekvenciou 120Hz s technológiou ProMotion v high-endových modeloch iPhone 13 Pro.

Ktorý z nových iPhonov vás zaujal najviac? Napíšte nám svoj názor do sekcie komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -