Dodávateľ Apple – Japan Display odhalil detaily novej generácie svojej technológie týkajúcej sa LCD displejov, ktoré dostali nové a užitočné vylepšenia, aké by ocenil takmer každý z nás. iPhone by totižto mal obsahovať technológiu, vďaka ktorej by podporoval ovládanie mokrými prstami.

Mokré prsty

Druhá generácia “Pixel Eyes” od spoločnosti Japan Display používa nový senzor a nové materiály, ktoré redukovali hrúbku z 0,8 mm na 0,5 mm. Hlbšia čierna farba a displej, ktorý podporuje stylus s presnosťou 1 mm pre detailnejšie písanie či kreslenie.

Pravdepodobne najväčšou vychytávkou tejto novinky je ovládanie dotykového LCD displeja s mokrými či vlhkými prstami. Mnoho dnešných smartfónov nie sú schopné správne alebo vôbec rozpoznať dotyk s malým množstvom vody na displeji. Pozná to asi každý keď prší alebo športuješ. Ani displeje zariadení od Apple nepodporujú dotyk mokrého prstu a keďže Apple s Japan Display spolupracuje, je možné že nový displej použije v budúcich iPhonoch.

Dohady či pravda?

Podľa The Motley Fool, druhá generácia “Pixel Eyes” začne byť dodávaná v čase, kedy Apple začne výrobu iPhonu 7. Aj keď Japan Display patrí medzi dodávateľov Apple, nie je celkom jasné, či nové displeje budú v iPhone 7. Tak či onak, použiť skvelú technológiu, ktorá je dostupná a ktorú by ocenilo veľa ľudí je na mieste.

iphoneinwater

Zdroj: macrumors.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here