Apple bloger a analytik John Gruber, ktorý je známy svojimi úspešnými predpoveďami, najnovšie predpovedal, že iPhone 8, ktorý vyjde pravdepodobne už v roku 2017 by mohol priniesť jednu veľkú technickú revolúciu, ktorá by jeho predaje opäť razantne vystrelila smerom na hor. Malo by ísť o displej, ktorý by sa nachádzal od okraju po okraj, čo by znamenalo zánik všetkých vecí z prednej strany obrazovky ako Touch ID a podobne. Ak by sa to podarilo, Apple by trafilo do čierneho.

iPhone 8 vraj s neuveriteľne pokrokovým displejom!

Čierne okraje na hornej a spodnej časti iPhonu by mohli už čoskoro zmiznúť a to veľmi jednoducho. Apple by ich skrátka nahradilo displejom, ktorý by sa nachádzal na celej prednej strane iPhonu 8, ktorý by mal byť predstavený už niekedy v roku 2017. Už dlhše sa šepoce, že jeho dizajn bude nadčasový a práve toto by mohla byť jedna z tých nadčasových vecí, ktorá by Apple vystrelila opäť hore, ešte vyššie ako je teraz. Veď kto by nechcel iPhone 8 s takýmto parádnym displejom?

- Reklama -

Bolo by to jednoduché, žiadne Touch ID, žiaden Home Button a žiadna kamera či reproduktor, všade by bol skrátka displej a Apple by tieto veci skrylo niekde mimo displeja, pravdepodobne z druhej strany a do rámčeka na displejom. Displej by mal fungovať na technológií LED a systémové tlačidlo Home Button by sa malo premeniť na virtuálne.

Telefón by určite takýmto krokom spôsobil nemalú revolúciu vo svete technológií a mobilných zariadení a zrejme by si ho začalo kupovať rovnaké množstvo ľudí ako si pred dvoma rokmi začalo kupovať iPhony 6 a iPhony 6 Plus s väčším displejom. O telefóny sa ľudia doslova trhali a za všetko mohla zmena v uhlopriečke displeja. Takto by prišla ďalšia takáto zmena, no tento krát by bola ešte väčšia a ešte zaujímavejšia, len to technické riešenie asi nie je najjednoduchšie. Treba teda myslieť na to, že sa to nemusí podariť, ale ak sa to náhodou podarí, bude to skvelé!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.