Apple výrobky boli, sú a vždy budú špička vo svojej triede. Neponúkajú len fantastický hardvér ale aj softvér, ktorý proste funguje tak ako má, teda väčšinou. Žiaľ, ako všetko, aj Apple sa veľmi rýchlo rozrástlo a začínajú sa objavovať čoraz väčšie chyby, ktoré vytáčajú majiteľov po celom svete. O to horšie je to vtedy, keď sa tieto chyby objavujú dlhšie a nevie ich opraviť žiadna menšia a ani väčšia aktualizácia. Aj tebe mrzne fotoaparát?

Fotoaparát

Pred pár dňami som si prečítal jeden článok, ktorý bol vlastne recenziou na iPhone 7 Plus a dočítal som sa prakticky všetko to, čo som si z vlastného pozorovania odsledoval sám. Prečítať si o tom môžeš napríklad v recenzií na iPhone 7 Plus vo farbe Jet Black. Na konci článku bola ale veľká kritika na drobné chyby, ktoré však dokážu majiteľa poriadne potrápiť a zničiť mu deň už len svojou podstatou. Jedna z nich je aj zamŕzanie fotoaparátu, prípadne zobrazenie len čiernej obrazovky po náhlom spustení. Táto chyba mi bola od začiatku blízka, pretože sa s ňou stretávam už tri mesiace (aj keď nie vždy).

- Reklama -

Počas posledných dní som na Facebooku nášho webu objavil minimálne tri komentáre, ktoré sa sťažujú práve na toto podivné zamŕzanie či blbnutie fotoaparátu, a keď sa mi to teraz stalo v situácií, kedy som rýchlo potreboval niečo odfotiť ale kvôli tejto chybe to nešlo, rozhodol som sa napísať článok s mierne kritickým podtónom. Vadí mi asi len toľko, že ide o chybu, s ktorou sa stretávam už relatívne dlhú dobu. Prakticky od vtedy, odkedy iPhone 7 Plus mám, teda zhruba 3 mesiace. Počas tohto obdobia už vyšlo niekoľko aktualizácií, ktoré som poctivo inštaloval, dokonca tu bola aj aktualizácia 10.2, ktorá je pomerne veľká.

Na obrázku je dokonalo zdokumentované, ako to vyzerá, keď na iPhone 7 Plus kamera proste zamrzne - svetapple.sk
Na obrázku je dokonalo zdokumentované, ako to vyzerá, keď na iPhone 7 Plus kamera proste zamrzne – svetapple.sk

Stále viac chýb

Daná chyba ale stále nebola odstránená a stretávam sa s ňou dodnes a to nie som jediný. Teda vlastne, je viac ako pravdepodobné, že sa s ňou stretne aspoň raz každý majiteľ iPhonu 7 a 7 Plus. Ono nejde o nič závažné, keď sa to stane zo zamknutej plochy stačí zariadenie odomknúť a vypnúť a zapnúť fotoaparát v multitaskingu. Rovnako aj keď ideš priamo cez odomknutú plochu a aplikáciu „Fotoaparát“. Chyba v podstate človeka nijako neobmedzuje ale v situácií, kedy má len moment na to, aby niečo stihol odfotiť či natočiť a jeho iPhone to proste ignoruje naozaj nepríde vhod. Pointou tohto článku nie je to, aby si ho prečítal niekto zhora (z Apple) a chybu opravil, to ani nie je možné. Pointou je skôr upozorniť na to, že chyby v iOS sú stále častejšie a veľakrát trvá dosť dlho kým sa ich zbavíme.

Kto vie, možno to ďalší update spraví, ale kým príde, človek musí pomerne dlho trpieť. Vo firme by si mali dať väčší pozor na podobné zlyhania, lebo práve tie najmenšie chyby dokážu majiteľa donútiť, aby si pri výbere ďalšieho smartfónu už vybral inú značku a to určite nikto nechce. Apple máme radi a aby sme len nekritizovali, iOS 9 a 10 boli oproti iOS 8 diametrálne odlišné a čo sa rýchlosti, stability a rovnako tak chýb týka, úroveň bola neporovnateľne vyššia, čo bolo pri používaní cítiť. Stále to však nie je ono, stále to však nie je starý dobrý iOS 1-6, ktoré boli doslova dokonalé. Uvidíme, čo ponúkne Apple v iOS 11, ale my by sme si priali iba to, aby všetko fungovalo tak, ako má, nič viac nepotrebujeme!

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.