iPhone 7 sa už pripravuje v plnom prúde. V čínskych továrniach už tvrdo pracujú na tom, aby bol nadchádzajúci model hotový včas a v dostatočnom množstve. To samozrejme nie je také jednoduché. Nové informácie nám prezrádzajú, že nový iPhone neponúkne dva reproduktory tak, ako sa predpokladalo!

iPhone 7

Apple už o tri týždne predstaví smartfón, na ktorý čakáme celý rok. Bude to iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Ponúknu novinky v oblasti fotoaparátu, mierne pozmeneného dizajnu a tiež iných drobností, o ktorých možno zatiaľ ani nevieme. Šepká sa napríklad o Home Button, ktoré už nebude fungovať ako fyzické tlačítko, ale jeho funkcionalitu bude zabezpečovať technológia 3D Touch. Znamená to teda, že dostaneme spätnú odozvu, no v skutočnosti nič nestlačíme. Na MacBooku to funguje super, otázne je, či to bude fungovať super aj tu.

- Reklama -

Dnešný únik z továrne Foxconn, ktorý priniesol francúzsky magazín nowherelse ukazuje ďalšie novinky ohľadom tohto smartfónu. Popravde prináša aj jedno malé sklamanie. Problém je totižto v tom, že sa na internet dostal špeciálny výrobný manuál, ktorý opisuje jednotlivé komponenty tohto zariadenia. Takéto manuály majú v továrniach, kde sa nové zariadenia produkujú. Informujú o rôznych častiach a detailoch. Najnovšie nám manuál prezradil informácie o tom, že nový iPhone bude mať na spodnej strane, kde nebude 3,5mm jack, perforáciu, ktorá bude vyzerať ako reproduktor.

Pravda je ale podľa úniku taká, že tam žiadny reproduktor nebude a ten ostane iba na strane, kde je dnes. Čo ale potom so stranou druhou? Tam by sme mohli vidieť veľký mikrofón, ktorý bude kvalitnejší ako pred tým. Veriť ale tomu celkom nechceme. Skôr si myslíme, že otvory budú falošné alebo tu skutočne nájdeme reproduktory. S tým, že únik je mylný, prípadne nie je úplný. Ďalej sa v úniku dozvedáme ďalšie veci, ako napríklad to, že telefón neponúkne už dlho omieľaný 3,5mm audio jack konektor.

iPhone 7 - svetapple.skiPhone 7 - svetapple.skiPhone 7 - svetapple.sk

Tiež informuje, že prinesie nový dizajn, ale v skutočnosti to bude len mierne pozmenený dizajn. Všetko bude skoro rovnaké ako pri iPhone 6/6S s tým, že sa mierne zmení dizajn zadnej šošovky, korý bude väčšia, kvalitnejšia a vystupovať má iným spôsobom, ako na súčasných modeloch. Ďalej bude dizajnová zmena v plastových pásikoch na zadnej strane, ktoré oddeľujú antény. Viac informácií sme sa z tohto úniku nedozvedeli ale opäť raz prispel k tomu, aby sme si o novom iPhone urobili lepší obraz. No a zatiaľ to vyzerá tak, že to bude naozaj celkom sklamanie.

Z dnes menovaných vecí totižto nebola ani jedna taká, pre ktorú by sa silou mocou oplatilo vymeniť súčasný iPhone za ten nový. Netreba zabúdať, že tak neuvažujeme len my v redakcií ale hneď milióny ľudí po celom svete. Je možné, že o telefón tento rok poriadne poklesne záujem a Apple to pocíti. Nechceme ale samozrejme nič predbiehať a rovnako tak firme neprajeme ani nič zlé. Chceme, aby sa Applu darilo, ale na to sa musí snažiť v prvom rade vedenie spoločnosti. To čo nám ukazuje dnes zrejme nie je úplne tá správna cesta!

iPhone 7 - svetapple.skiPhone 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.