Premýšľal si niekedy nad tým, že sa Apple zbaví niečoho, čo jeho iPhony či iPady prakticky prezentuje už roky. Poznávací znak, ktorý aj napriek zmenám zostal na svojom mieste? Áno, hovoríme presne o Touch ID tlačidle, ktoré v súčasnosti zaberá pomerne dosť miesta v spodnej časti zariadenia vzhľadom na to, že čo je dole musí byť aj hore, Apple má problém s veľkosťou zariadenia!

iPhone 7 bez Home Button

Podobné koncepty sme už mohli vidieť, no na tých prišiel iPhone len o HW tlačidlo a nahradila ho dotyková verzia. Dnes si však ukážeme koncept, ktorý spravil z iPhonu úplne niečo iné. Odstránilo sa tlačidlo a vďaka tomu sa iPhone takpovediac „scvrkol“. Horná aj spodná hrana jednoducho zmizli a s nimi aj napríklad reproduktor či kamera (na to asi autor tak trošku zabudol) Avšak zmizlo aj tlačidlo Home Button zo spodnej časti zariadenia. Taktiež boli odstránené aj funkcie ako systémové tlačidlá ovládania hlasitosti. Podľa autora bude všetko zabudované v displeji telefónu.

- Reklama -

Napríklad Touch ID bude možné použiť kdekoľvek na displeji, keďže celá jeho plocha bude pokrytá týmto senzorom. Taktiež tu bude aj Force Touch a ovládanie hlasitosti, ktoré sa bude ovládať iným spôsobom ako doteraz. Kamera zmizla, no možno je len dobre zakrytá pod povrchom displeja, tak aby nenarúšala čistý dizajn. Jediné čo nám však naozaj chýba je ten mikrofón. Ako budeš s niekym volať, ak ho nebudeš mať? Všetko ostatné sa nejakým spôsobom vysvetliť dá, ale zvuk jednoducho cez sklo neprenesieš (minimálne nie v takej kvalite)! Čo povieš na koncept ty? Uvítal by si niečo podobné?

Bola by to predsa revolúcia, keby Apple skrylo do displeja úplne všetko no nie? 🙂

iPhone 7 Koncept - svetapple.sk
iPhone 7 Koncept – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.