iPhone 7 je zariadenie, ktoré už všetci dobre poznáme. Na jednej strane ešte nie je predstavené, a tak nemôžeme nič povedať na istotu. Na druhú stranu tu už bolo toľko únikov, ktoré nám potvrdili jeho dizajn, že v podstate vieme, ako bude vyzerať. Je to také verejné tajomstvo. Dnes sa na internete objavila ďalšia fotografia, ktorá ukazuje iPhone 7 vo farbe Gold, je tu však jedno veľké ALE! Pravdepodobne sa jedná o fake únik iPhonu 7.

Úniky

V prvom rade by sme chceli povedať, že únikov je za posledné 3-4 mesiace stále viac a viac. Človek neustále číta o tom, že sa iPhone 7 objavil niekde v továrni a množstvo ľudí ani neverí, že ide o skutočné úniky. Predpokladajú že sú to falošné zariadenia. Na rovinu môžeme povedať, že to, čo už vieme, dnes uvidíme aj na Keynote a to vo veľmi podobnej forme. Netvrdíme, že iPhone 7 bude vyzerať presne tak, ako na fotkách, ale bude sa mu minimálne veľmi podobať.

- Reklama -

Ako to všetko vieme? Odpoveď je jednoduchá, niečo veľmi podobné sledujeme už roky. Úniky začnú vždy v určitom (poväčšine v tom istom) období a pretrvávajú až do septembra, kedy sa daný produkt predstaví. Pokiaľ si spomenieme, iPhone 6 sme poznali dokonca už niekedy v januári 2014.  Oficiálne predstavený bol až o 9 mesiacov neskôr. Nemusíš teda veriť všetkým únikom, ale ak si myslíš, že Apple predstaví niečo iné, ako môžeme vidieť, si na omyle.

S danými únikmi sa totižto spája aj to, čo hovoria analytici po celom svete. Napríklad to, že iPhone 7 nebude mať 3,5mm Jack, mal by priniesť miernu vodeodolnosť a tiež by mal ponúknuť duálny fotoaparát. Tvrdia to aj dobre informovaní ľudia, ktorí majú kontakty priamo vo firme s nakúsnutým jablkom v logu. Hold, ak niekto vedie spoločnosť daných rozmerov asi nie je ľahké utajiť úplne všetko, najmä ak na niečom pracujú tisíce ľudí. Z úplného tajomstva sa zrazu stane verejné tajomstvo.

iPhone 7 - svetapple.sk

Dnešný fake únik iPhonu 7

Dnešný únik sa opäť týka iPhonu 7 a to konkrétne menšej 4,7″ verzie, ktorá bola zachytená na pomerne nekvalitnej fotke vo farbe Gold. Už na prvý pohľad si človek môže všimnúť prvý rozdiel oproti 6-tke, a to vo forme iných pásikov, ktoré by mali oddeľovať anténu. To by mal byť asi hlavný dizajnový rozdiel zo zadnej strany. Druhou zmenou je podstatne väčšia šošovka fotoaparátu. Novinka má mať väčší čip a práve preto bude lepší. Navyše by sa mohla už aj do menšej verzie pridávať optická stabilizácia obrazu, čo by bol veľký bonus.

Ak si si ale myslel, že práve tento únik je pravý, Musíme ťa sklamať, tento únik totižto minimálne podľa nášho názoru pochádza zo série tých falošných. Takéto úniky vznikli po tom, ako sa objavili tie, ktorým môžeme veriť. Prvým dôvodom je veľmi nekvalitná fotka, tomu by sme ale ešte verili, veď v továrni, alebo na mieste, kde bolo zariadenie fotené si asi kvalitu nemôžu vyberať.

To by sme ešte vedeli pochopiť, ale pásiky vie aj s nápismi vo Photoshope odstrániť aj absolútny amatér a šošovka je evidentne len zväčšená šošovka iPhonu 6/6S. Pri novom iPhone by mala vystupovať priamo zo šasi, nemala by byť samostatným komponentom tak, ako pri súčasných iPhonoch. O tom, že ide s vysokou pravdepodobnosťou o falošný únik informujeme hlavne preto, lebo takmer na všetkých portáloch sa píše o tomto úniku ako o legitímnom. Ak sa však človek, ktorý sa trochu vyzná, lepšie pozrie zistí, že ide pravdepodobne o šikovnú prácu v grafickom programe.

fake únik iPhonu 7 - svetapple.sk
Fake únik iPhonu 7 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.