Je celkom smiešne, že sa ešte poriadne ani len nezačal predávať nový iPhone 6S a iPhone 6S Plus, no už v dnešných dňoch sa na svetlo sveta dostávajú prvé informácie o tom, že jeho nástupca ponúkne úplne nové veci. Tak napríklad, mali by sme sa zbaviť hliníka zo zadnej strany zariadenia a práve ten by mal nahradiť celkom iný materiál. iPhone 7 by však mal byť taktiež prachu a vode odolný!

Nový materiál

Prvé informácie ohľadom zariadenia, o ktorom v súčasnosti nevieme prakticky nič pochádzajú ako ináč z Číny a to konkrétne z Čínskej sociálnej siete Weibo. Istý zdroj, ktorý má vraj informácie priamo z Apple tvrdí, že spoločnosť má hotový prvý testovací prototyp a na jeho zadnej strane nenájdeme hliník. Žiaľ o tom, aký materiál ho nahradí sa už zmieniť zabudol. Podľa nás by sme teoreticky mohli očakávať sklo. Apple je majster v práci s týmto materiálom a uznajme, že iPhone 4, 4S bol naozaj krásny model, vďaka sklenenému krytu.

Odolnosť

To však ani zďaleka nie je úplne všetko. Na to, aby si totiž mohol svoj iPhone naplno využívať všade a v každej situácii ho Apple vybaví aj kvalitnejšou odolnosťou. Zariadenie by malo byť napríklad vodeodolné  či prachuvzdorné. Práve v tomto smere dorovná konkurentov od Sony. Netreba zabúdať ani na to, že Apple už dnes vyrobilo mimoriadne kvalitné zariadenia a tak vodeodolnosť nie je až tak nereálna.

iPhone 7 - svetapple.sk
iPhone 7 – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here