iPhone je pravdepodobne v období na prelome septembra a októbra najžiadanejším produktom na svete, pokiaľ nerátame samozrejme veci bežnej spotreby. Je tak žiadaný, že ľudia čakajú vyslovene hodinové rady len preto, aby si ho mohli zakúpiť. Okrem iného sú ochotní vyhodiť celú svoju výplatu, aby mali najnovší iPhone. Je to proste šialenstvo, no a toto šialenstvo tento rok v Apple celkom nezvládli. Minimálne nie v našich končinách, tu sa k novému iPhonu stále akosi nevieme dostať!

Málo iPhonov 7, ešte menej 7 Plus

Tento rok to bolo ozaj šialené. Každý jeden rok sa okamžite po predstavení nových iPhonov snažíme do redakcie zakúpiť aspoň jeden model hneď potom, ako je možné dostať ho aj u nás na Slovensku. Do zahraničia nechodíme a nejde ani tak o čas, no skôr o to, že radšej pár dní počkáme kvôli dlhšej záruke, možnému odpočtu DPH a podobne. Skrátka sa nám to viac oplatí. Tak, ako po ostatné roky sme si aj tento rok chceli zakúpiť nový iPhone. Konkrétne šlo o model 7 Plus vo farbe Jet Black a so 128GB úložiskom.

Nechceme príliš preceňovať, no myslíme si, že práve toto bude jedna z najžiadanejších verzií. No a tu vzniká problém. Apple dokázalo vypredať všetky kusy iPhonu 7 Plus ešte skôr, ako uviedlo nové zariadenie do predaja v predobjednávkach. Záujem bol dokonca väčší, ako o menší model so 4,7″ displejom aj napriek tomu, že ľudia majú radšej menšiu uhlopriečku (v prípade iPhonu) a tiež napriek tomu, že za väčší model musia ešte čo to priplatiť. Pravdepodobne vidina kvalitných záberov nenechala na seba dlho čakať a vzbudla obrovský záujem. Pokiaľ si si v prvej vlne predaja neobjednal iPhone 7 Plus (táto vlna bola v USA, Nemecku, Británii a podobne), k novému iPhonu si sa 16. septembra pri oficiálnom zahájení predaja už nedostal. Všetko bolo vypredané.

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

Kedy ho dostaneme?

Na Slovensku to žiaľ malo negatívny vplyv. Nový iPhone 7 nebol problém, tých tu bolo hneď pomerne dosť, no žiaľ aj tu sa našli obmedzené počty a tak sa neušlo úplne každému. Nechceme tvrdiť, že sa sem žiaden iPhone 7 Plus nedostal, no máme pocit, že je to presne tak. V kamenných predajniach m:zone ho stále nemajú na predaj. My sme chceli uloviť iPhone v Telekome, žiaľ akonáhle sme sa snažili medzi prvými skoro ráno objednať jeden kus, dozvedeli sme sa, že k iPhonu 7 Plus sa tak skoro nedostaneme, že je vypredaný a bude vypredaný ešte celkom dlho. Zaujímalo by nás, koľko kusov sa podarilo predať, museli ich byť milióny behom prvých dní. Na Slovensku ich bolo možno zopár stovák, možno tisíc. Predsalen tu nie je až tak vážny záujem o tak drahé zariadenie behom prvých dní.

Sma zvedaví, koľko budeme na nový iPhone ešte čakať, no s negatívnym konštatovaním dodávame, že tento rok to Apple tak špičkovo nezariadilo, ako sa to podarilo počas minulého roka. To je trošku škoda, no pevne veríme, že hoci mierne sklamalo, poteší nás už čoskoro v skorých dodávkach, neostáva nám nič iné ako čakať!

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.