Na internete sa najnovšie objavil veľmi zaujímavý únik, ktorý ukazuje iPhone 7 Plus vo farebnej variante Space Black. Na telefóne nájdeme čierne plastové pásiky, čo je trošku netradičné, ale vôbec to nevyzerá zle. Pravda je síce taká, že aj keď je tento únik interpretovaný ako originálny iPhone 7 Plus, v skutočnosti ide o maketu, ktorá nám môže pomôcť s predstavou toho, čo novinka prinesie. Poďme sa teda na to pozrieť spolu!

iPhone 7 Plus

V skratke si na úvod zhrňme, čo očakávame od nového iPhonu 7 Plus. V prvom rade je to asi hlavná novinka, korú bude mať len väčší z dvojice modelov. Dvojitá šošovka fotoaparátu zabezpečí omnoho kvalitnejšie fotografie a tiež video, takže iPhone bude mať zas omnoho bližšie k profesionálnym nástrojom s výnimkou, že ty ten profesionálny nástroj budeš nosiť vo vrecku nohavíc a nie vo veľkej brašni s ďalšími objektívmi a podobne. Ďalšia super vec by mohol byť Smart konektor. Ten sa zatiaľ vyskytoval iba na únikoch väčšieho modelu ale mohol by umožniť bezdrôtové nabíjanie.

- Reklama -

Ďalšie super veci sú napríklad zvýšená vodeodolnosť aj keď telefón nebude oficiálne vodotesný kvôli právnym normám. Potom tu máme extra výkonný procesor, ktorý by mal prekonať súčasný iPad Pro a o tom je dnes všeobecne známe, že ide o ďaleko najvýkonnejšie iOS zariadenie, ktoré konkuruje lepším počítačom. iPhone 7 Plus bude teda dosť možno najvýkonnejší smartfón na planéte. Okrem iného ponúkne aj navýšenú operačnú pamäť RAM, ktorá bude mať tentoraz už 3GB. Po výkonnostnej stránke to bude teda veľmi zaujímavé.

Okrem iného tu potom žiaľ prídeme o 3,5mm audio Jack konektor, čo nás jemne štve a šepká sa aj o absencií hárdverového tlačidla Home Button. To by malo byť po novom dotykové, ale neboj sa, stále budeš mať pocit, že je hardvérové. Dopomôže k tomu TapTic Engine, ktorý by tu mal fungovať podobne ako na MacBooku Pro pri jeho Force Touch Trackpade. Nech to teda bude akékoľvek, určite to bude veľmi zaujímavé. Poďme ale k tomu, čo sa dnes objavilo na internete. Je to únik, ktorý nie je tak celkom únik.

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

Maketa

Na fotkách totižto nevidíme nič, čo by malo niečo spoločné s Applom, respektíve nič, na čom by Apple oficiálne pracovalo. Ide len o maketu, nie o originálny komponent, čo mierne kazí dôveryhodnosť. Na druhej strane je ale táto maketa vyrobená presne podľa toho, čo už dávno všetci vieme, a tak to vlastne nie je až také zlé. Autor sa rozhodol, že ju natrie čiernou farbou. Ide konkrétne o odtieň Space Black a okrem iného má aj čierne plastové pásiky. Výsledok? Super! Naozaj to vyzerá dobre. Hoci je stále vidno na niektorých detailoch, že ide len o maketu, ako predstava poslúžila dobre.

Teraz už doslova dúfame, že sa potvrdia predošlé správy o novom iPhone a Apple ho skutočne predstaví aj v novej farbe Space Black, prípadne variantu Deep Blue. Uvidíme ale, aká bude realita, pokojne sa môže stať, že nás vo firme trošku sklamú a nepredstavia nám vôbec nič. To sa však hádam nestane, predsa len je o tieto varianty obrovský záujem už teraz!

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.