Každý Slovák určite vie, že tento rok boli na našom území naozaj tuhé mrazy. Niekoľkokrát sme mohli namerať aj teplotu atakujúcu -30°! Navyše tieto mrazy netrvali jednu noc, ale trvajú už tretí mesiac a vôbec to nie je príjemné. Nehovoríme len o nás ľuďoch, ktorí sa väčne trasieme. Hovoríme skôr o našich smartfónoch, konkrétne iPhonoch 6 a 6S, ktoré sa zvyknú v takýchto prípadoch do niekoľkých minút vypínať. Apple urobilo asi zázrak, ale iPhone 7 a ani model 7 Plus to už nerobí!

Zlepšenie

Minulý a tiež predminulý rok som denne v zime riešil problém, ktorý súvisel s mojim iPhonom. Keď bolo zariadenie nabité, všetko bolo relatívne v poriadku, no akonáhle sa percento batérie znížilo, začalo sa peklo. Telefón sa začal bezdôvodne vypínať a jediné čo fungovalo na jeho opätovné oživenie bolo premiestnenie do tepla.

To tiež nie je možné úplne vždy. Telefón sme teda niekoľko minút či dokonca hodín nemohli používať, pretože sa tváril ako vybitý. Realita ale bola, že po napojení do siete mal vždy ešte pomerne dosť baterky (pokojne aj 40-50%).

Tohto známeho problému, ktorý nepostihoval len mňa, som sa samozrejme bál aj pri novom iPhone 7 Plus. Bol som už zvyknutý, čo robiť keď sa vypne, mal som dokonca trik, ktorým som vedel tomuto problému zamedziť. Ako sa ale ukázalo, nič z toho nebolo potrebné.

Telefón sa totižto v zime nevypína, a to bol vystavený niekoľkokrát teplotám okolo -20° na niekoľko desiatok minút či možno aj hodín. V pohode zvláda aj „teplotné šoky“ z tepla do studena a naopak. To predošlé iPhony nedokázali. Telefón sa teda úplne zbavil tohto problému, ktorý ma trápil celé dva roky.

Neviem, ako to dokázali v Apple urobiť, ale musím zdvihnúť palec a dúfam, že nie som jediný, kto zaznamenal v tomto smere pokrok. Ak chceš iPhone 7 prípadne 7 Plus, ale bojíš sa, že tento nepríjemný jav sa ti bude opakovať, za seba môžem povedať, že ho Apple minimálne v mojom prípade dokázalo na 100% eliminovať. Od októbra sa mi nič také nestalo ešte ani raz.

iPhone - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  iPhone 7 koncept bez Home Button!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.