iPhone 7 je produkt, ktorý príde na náš trh už niekedy v septembri a my sa tak môžeme tešiť na celkom novú generáciu jablkového smartfónu, ktorá síce neprekvapí dizajnom, ale určite ohúri výkonom a ešte niečim iným. To niečo iné bude to, na čo čakáme prakticky už niekoľko rokov. Apple si zjavne konečne uvedomilo, že 16 GB je na rok 2016 žalostne málo a tak svojho drobca vybavilo pamäťou 32 GB!

iPhone 7 príde so základom 32 GB!

16 GB iPhony tu máme už od roku 2008 a ako základ prišli o dva roky neskôr. Od roku 2010 je teda základná pamäť viacmenej nezmenená a pokiaľ sa človek pozrie na to, že sa na iPhone nedá nijakým spôsobom navýšiť a tiež na to, že fotografie a tiež aplikácie sú čoraz väčšie, okamžite zistí, že tých 16 GB na rok 2016 jednoducho nestačí. Už pomerne dlho sa sťažujeme na to, že Apple ponúka málo kapacity v základnom modeli a teraz očividne niekto vypočul prosby miliónov fanúšikov!

- Reklama -

HS Technology dnes potešila prakticky všetkých tých, ktorí vlastnia najmenšiu kapacitu a vadí im, že drahšia varianta stojí až o 100 € viac. Apple totižto podľa tejto renomovanej analytickej spoločnosti prestane montovať do svojich produktov základnú 16 GB pamäť ale konečne ju po naozaj aj dlhých rokoch vymení za základ 32 GB. Výborné je ale na tom celom to, že drahšia verzia nebude 64 GB ale rovno 128 GB, čo určite veľmi poteší.

Ďalšia zaujímavosť je potom tá, že Apple svoj iPhone vylepší ešte o jednu kapacitu a tá bude ponúkať 256 GB. Áno, čítaš správne až 256 GB voľného miesta budeš môcť zaplniť vo svojom smartfóne. Keď sa nad tým teraz zamyslím, takúto pamäť nemá ani môj MacBook, na ktorom pracujem už vyše roka. Ak bude mať iPhone 256 GB, posunie sa to opäť na celkom iný level a človek nebude musieť všetko ukladať do počítača po krátkej dobe, kedy zaplní svoju internú pamäť v iPhone fotkami či videami. Takáto správa nás naozaj veľmi potešila!

iPhone 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.