iPhone 7 príde už v septembri tohto roka, čo je pre mnohých možno ešte pomerne dlhá doba, no pre nás je to len zopár mesiacov. Spoločnosť Apple musí v súčasnej dobre všetko privariť aby zvládla vyrobiť dostatočné množstvo iPhonov včas, a tak zrejme dokončuje práce na vyššie spomenutom najnovšom modeli a tiež jeh oväčšom bračekovi, iPhone 7 Plus. Novinka by pritom mohla mať aj nové 256GB UFS úložisko! Prečo by sme sa ho mohli dočkať v novom iPhone?

iPhone 7 s 256GB? Možno áno

Dôvody sú viacmenej 2. Tým prvým je určite fakt, že Apple musí už konečne niečo urobiť so svojimi ponúkanými úložiskami. Momentálne musia veľmi pekne vynášať iPhony s druhým stupňom úložiska, 64GB. To je ale od Apple dosť škaredé, že takýmto spôsobom vyťahuje od svojich zákazníkov peniaze, nakoľko všetcí dobre vieme, že 16GB je jednoducho málo, a preto volíme druhú variantu, za ktorú priplácame každý rok 100€.

- Reklama -

Tento rok by sa to už konečne mohlo zmeniť a Apple by ako základ mohlo začať ponúkať 32GB. S tým by potom súviselo aj následujúce navýšenie, ktoré by už nebolo 64GB ale 128GB. Najvyššia pamäť by potom mohla byť 256GB, čo ocenia tí najnáročnejší používatelia, ktorí napríklad pracujú s veľkými fotkami či videami priamo na telefóne. Najvyššia pamäť pritom môže mať UFS technológiu, ktorá je ešte rýchlejšia ako SSD.

256GB má aj Samsung Galaxy S7! - svetapple.sk
256GB má aj Samsung Galaxy S7! – svetapple.sk

256GB UFS disky od Samsungu, ktorý je len tak mimochodom jeden z najväčších dodávateľov Apple boli predstavené počas minulého týždňa a dokážu 45 000 vstupných a 40 000 výstupných operácií za sekundu čo je neskutočne dobre číslo. Zápis je 850 MB/s a sekvenčný zápis potom 260 MB/s. Ďalšia výhoda týchto diskov je taká, že sú podstatne menšie ako ich predošlé generácie, a tak ostane viac miesta na iné HW, ktoré môže napríklad Apple priniesť. Len tak mimochodom, Samsung urobil veľký krok, keď predstavil práve 256GB UFS úložisko.

V jeho šľapajách by mohlo teda pokračovať aj Apple, ktoré by takúto pamäť inštalovalo do svojich budúcich iPhonov. Tie by potom nielen, že boli rýchle ako strela, ale taktiež by si si na ne mohol uložiť neuveriteľne veľa súborov, čo už síce môžeš pri 128GB pamäti aj dnes, no každý nám dá za pravdu, že 256 je 256! Či už to tak teda bude alebo nie, na nový iPhone sa veľmi tešíme a minimálne dúfame, že Apple zväčší základnú pamäť!

iPhone 7 - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.