Apple je firma, ktorá robí originálne inovácie, ktorým trvá poväčšine naozaj krátku dobu, kým ich niekto skopíruje a z niekdajšej inovácie sa vlastne stane štandard. Nebolo by to určite prvý ani posledný krát, veď poznáme všetky konkurenčné firmy. Dokonca už aj 3D Touch niekoľko výrobcov okopírovalo, ale Apple sa nevzdáva. Svoje inovácie ide posunúť na nový level!

iPhone 7 s ďalšou užitočnou inováciou!

Už sme pár krát spomínali, že 3D Touch je síce zaujímavá a praktická inovácia, ale svojim spôsobom nič tak závratné neprináša. Sám si viem, ako používateľ iPhonu 6S Plus, ktorý mám už skoro rok, predstaviť používať svoje zariadenie aj bez tejto „novinky“, na druhú stranu je ale niekedy veľmi nápomocná. iPhone by som si kvôli nej asi nekúpil, čo ale v Apple dobre vedia. Presne preto sa vraj rozhodli vylepšiť TapTic Engine, na ktorom je 3D Touch postavený.

- Reklama -

Pointa 3D Touch nie je len v tom, že tvoj displej reaguje na silu tvojho stlačenia. Je to aj v tom, že ti dokáže dať jemnú spätnú väzbu v podobe veľmi príjemnej vibrácie, ktorú ale nespôsobuje vibračný motorček, ktorý má každý iPhone už od prvej generácie, ale TapTic Engine, ktorý Apple pridalo minulý september.

Na jednej strane fantastická vec. Niečo urobíš a tvoj telefón ti to pripomenie ešte jemným „klepnutím“ v rukách. Na druhú stranu, nič moc inovácia, naozaj to človeka nepresvedčí na kúpu.

Apple chce ale v tomto smere trošíčku zapôsobiť a vylepšiť svoj 3D Touch, ktorý po novom jemne pozmení. Nový iPhone by mal dostať rovnakú funkciu, ako ten terajší s tým rozdielom, že TapTic Engine bude pracovať ešte lepšie, ako pracoval doteraz. Podľa uniknutých informácií by mohla vylepšená verzia lepšie simulovať zložitejšie hmatové vibrácie.

Čo to presne znamená nateraz netušíme, avšak vieme, že to znie zaujímavo. Možno bude fungovať podobne ako TouchPad na Macu. Možno budeme cítiť silnejšie kliknutie. Uvidíme, nechajme sa prekvapiť, Apple má ale šancu túto technológiu posunúť na celkom inú, omnoho lepšiu úroveň a my dúfame, že túto šancu nepremárni, má totižto veľký potenciál!

TapTic - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.