Pokiaľ sa niekto opýta, čo je na súčasných iPhonoch asi najväčším problémom, určite ti veľa ľudí povie, že základná pamäť má len 16GB. Pokiaľ si ju chcú rozšíriť, musia si celkom mastne priplatiť. Apple sa snaží zarobiť úplne na všetkom a tu sa to pekne ukazuje, avšak nie je to celkom fér voči používateľom. Každopádne, všetko sa už čoskoro zmení s príchodom iPhonu 7. Základom by mal byť iPhone 7 32GB!

Málo pamäte

Niekomu sa možno zdalo, že Apple tak trochu zaspalo dobu. 16GB úložisko už ponúkalo roky dozadu a ako základ prišlo v roku 2010 s príchodom iPhonu 3GS. Áno dámy a páni, hovoríme o dobe 6 rokov dozadu. Pre niekoho to je možno nič, no pre niekoho, kto sa pohybuje v technologickej brandži je to celá večnosť. Za tento čas sa veľa zmenilo a okrem iného aj všetky súbory nabrali na svojej veľkosti. Fotky majú väčšie rozlíšenie, videá natáčame v 4K a hry sú na takej grafickej úrovni, že vyžadujú často 1-2GB volného miesta.

- Reklama -

16GB je teda v dnešnej dobe málo, žalostne málo a to aj pre USB kľúč nie pre iPhone, v ktorom potrebujeme mať to najdôležitejšie. Na dnešnú dobu už treba jednoducho viac a už dávno bolo treba. 32GB základ sme očakávali už dva roky dozadu v iPhone 6 a neskôr v roku 2015 v iPhone 6S. Ako sa ale ukazuje, dočkáme sa ho až tento rok, pomerne neskoro v roku 2016. Už dávnejšie unikli informácie o tom, že Apple chce prilákať zákazníkov aj na úložisko a jeho kapacitu. Tá bude podstatne väčšia ako doteraz.

32GB pomôže určite nielen predajom, ale aj ľuďom, ktorí si konečne budú môcť uložiť do svojho iPhonu viacej súborov. Vďaka tejto pamäťovej variante by sa potom mohla na miesto ďalšieho stupňa, 64GB dostať až 128GB a vrchol ponuky by tvoril iPhone 7 s 256GB pamäťou, no to neznie vôbec zle, čo povieš? Dnes sa navyše potvrdila informácia o 32GB základe priamo od redaktorky Wall Street Journal.

iPhone - svetapple.sk

Obrázok

V redakcií pomerne známeho a renomovaného magazínu sa rozhodli, že prinesú zaujímavý obrázok. Ten by nám mal uľahčiť rozhodovanie či sa viac oplatí zakúpiť si teraz nový iPhone 6S/6S Plus, alebo radšej počkať na model 7/7 Plus. V predaji by sa mal objaviť už zhruba za 3 mesiace. Na obrázku sa dozvieme niekoľko nových informácií. Od fotoaparátu až po to, že novinka by mala byť vodeodolná, prípade by mohla dokonca disponovať lepšou výdržou batérie.

Objavuje sa tu ale aj infomácia o 256GB, ale hlave o 32GB úložisku, ktoré by malo tvoriť základ celkovej ponuky. Človek si možno povie, že nič nie je potvrdené, ale WSJ sa odvoláva na veľmi spoľahlivé zdroje, priamo z Apple. Navyše, pokiaľ vydá takúto informáciu len tak nejaký magazín, je dôvod na nedôveru, no akonáhle ju vydá portál WSJ, musí mať dobrý dôvod.

Práve to nás utvrdzuje v tom, že nové iPhony budeme kupovať so základom 32GB a veľmi nás to teší. Človek totiž 16GB variantu zaplní skôr ako očakáva, a potom má problém s úložiskom, akonáhle Apple základnú kapacitu zväčší, bude to omnoho lepšie!

wall street hournal - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.