Pokiaľ si chcete zaobstarať jeden z najlepších smartfónov na svete za rozumné peniaze, teraz na to máte fantastickú príležitosť. iPhone 15 Pro od spoločnosti Apple, ktorý je na trhu necelého pol roka, sa predáva v zľavách za extrémne výhodné peniaze. Je to pri tom produkt, ktorý budete denno-denne používať niekoľko rokov. Aj preto sa tak moc oplatí.

iPhone 15 Pro má k dispozícii 6,1″ OLED Retina displej, ktorý disponuje variabilnou obnovovacou frekvenciou 1 Hz – 120 HZ (ProMotion) a tiež podporuje funkciu Always-on, vďaka čomu nezhasína, ani keď ho nepoužívate. Displej má tiež mimoriadne čistý obraz vďaka vysokému rozlíšeniu a chráni ho špeciálna povrchová úprava Ceramic Shield. Nechýba dokonca ani prvok Dynamic Island. To, ale stále nie je to najlepšie. Apple pridal do iPhonu 15 Pro čip, ktorého výkon sa čiastočne doťahuje aj na herné konzoly. 3 nm procesor A17 Pro má 6 – jadrové CPU aj GPU a hardvérový Ray Tracing či 8 GB RAM. Zariadenie vďaka tomu bude podporovať napríklad aj Assassin’s Creed Mirage a ďalšie zaujímavé tituly. 

Prejdime, ale na cenu, ktorá pri iPhone 15 Pro jednoznačne rozhoduje o nákupe. Aj keď je tento smartfón poväčšine drahý, teraz ho môžete získať až nečakane výhodne. Zatiaľ čo predchodca iPhone 14 Pro štartoval na cene 1 299 €, Apple pri iPhone 15 Pro na Slovensku zlacňoval a ponúkol ho za 1 199 €. Po kliknutí na tento odkaz však zariadenie kúpite za 1 067 € s DPH u predajcu s dobrými hodnoteniami, vďaka čomu slušne ušetríte. Táto ponuka však môže byť časovo / skladovo obmedzená a tak sa nad ňou neoplatí váhať.

Pri iPhone 15 Pro sme sa ešte stále nedostali k tomu najlepšiemu – fotoaparátu. Toto zariadenie patrí medzi najlepšie fotomobily na svete a nie je to náhoda. Má tri objektívy (hlavný – 48 Mpx, ultra-širokouhlý – 12 Mpx a teleobjektív – 12 Mpx) pričom mu nechýba ani 3D LiDAR skener, alebo možnosť natáčať 4K video pri 60 FPS, prípadne spomalené 1080p video pri 240 FPS. Samozrejmosťou sú aj rôzne režimy, ako napríklad portrét, nočný, akčný, filmový alebo časozber. Obrovským benefitom je tiež prítomnosť technológie Sensor-Shift 2, ktorá dokáže až neuveriteľným spôsobom stabilizovať obraz.

Napokon ešte spomenieme, že iPhone 15 Pro je vyrobený z titánu, vďaka čomu je nie len odolný, ale aj veľmi ľahký a spĺňa normu IP68, vďaka čomu mu neublíži kontakt s vodou. Takisto má USB-C konektor, takže kompatibilita s inými zariadeniami je oveľa jednoduchšia, ako cez Lightning. Toto zariadenie máme už skoro pol roka v redakcii a sme s ním veľmi spokojní. Ak si teda chcete vyskúšať, aké je to vlastniť jeden z najlepších smartfónov na svete, po kliknutí na tento odkaz kúpite iPhone 15 Pro už za 1 067 € s DPH. Z nášho pohľadu ide o ponuku, ktorú by bola veľká škoda odmietnuť.

Prečítajte si tiež  Apple vyvíja nové tenšie OLED panely. Použije ich zrejme v ohybných zariadeniach

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -