Apple predstavilo svoje nové iPhony 7. septembra a od vtedy ubehol už skoro mesiac. Za túto dobu sme mali už takmer všetci možnosť vyskúšať si celkom nový iPhone naživo a zhodnotiť naše prvotné pocity z tohto zariadenia. Ako už asi všetci viete, Apple odstránilo hardvérové tlačidlo Home Button a nahradilo ho dotykovým tlačidlom, ktoré je však závislé na TapTic Engine. Podáva spätnú väzbu a nie je to nič moc. Navyše sa tu vyskytuje nový problém a tým je tvrdý reštart.

Hard Reset

iPhony a iPady majú už dlhé roky jednu fantastickú vlastnosť a to je výborná stabilita a minimálne sekanie celého systému iOS oproti Andoridu. Je to jedna z vecí, na ktorú sme si všetci zvykli, no predsalen sa občas stane, že v systéme to nevyjde celkom tak, ako by mohlo a nastane bug prípadne zaseknutie, ktoré nám nedovolí dostať sa ďalej. Aj keď chceme aktuálny úkon zrušiť, telefón na naše výzvy jednoducho nereaguje, v podstate nás ignoruje a pokiaľ nepoznáme fintu “Hard Reset”, musíme čakať asi až dovtedy, kým sa zariadenie celkom nevybije, čo môže trvať celé hodiny.

- Reklama -

Určite sa pýtaš, prečo ho vlastne nevypneme? Odpoveď je jednoduchá, skrátka to nejde, pokiaľ nič nereaguje, no jedna vec, ktorá pomôže v takomto prípade v podstate úplne vždy je zázračný Hard Reset, ktorý podporuje každý jeden iPhone a na jeho vykonanie nemusíš byť zase taký veľký odborník. Stačí ak naraz, na dobu približne 10 sekúnd podržíš Home a Lock Button a telefón sa automaticky vypne a následne aj zapne.

Výborná vec, použili sme ju už veľmi veľa krát a takýmto spôsobom aj mnohým, či už našim čítateľom alebo priateľom pomohli. Čo ak ale iPhone Home Button nemá? Respektíve má, avšak tlačidlo je dotykové a ty nemôžeš mať istotu, že pri probléme bude fungovať? Apple to tento rok vyriešilo lišiacky a zmenilo spôsob, akým sa telefón bude reštartovať.

iPhone 7 - svetapple.sk

Nový spôsob

Áno, čítaš správne, pokiaľ ti zamrzne iPhone 7 alebo iPhone 7 Plus, už ti žiadne držanie dotykového Home Button tlačidla a Lock Button nepomôže. Na rovnakú dobu, teda zhruba 10 sekúnd budeš musieť naraz podržať spomínaný Lock Button, no a potom na druhej strane tlačidlo zníženia hlasitosti. Možno ťa počas tohto procesu prekvapí, že sa ti na displeji objaví ovládanie zvuku, ale žiaľ to je logický jav, ktorý nejde zastaviť. Vzniká vždy po stlačení tlačidla hlasitosti a je jedno, či držíš počas toho aj iné tlačidlo. Každopádne, ak si sa bál, že nový iPhone už nezreštartuješ, obavy neboli oprávnené.

Hoci to budeš musieť urobiť trošku ináč, budeš to môcť urobiť. Je to len vec zvyku. Aspoň vidíme, nad čím všetkým musí spoločnosť rozmýšľať, keď uvádza nové produkty do predaja!

iPhone 7 - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here