Určite ťa veľmi zaujíma aj to, koľko bude mať iPhone 7 a jeho väčší braček, iPhone 7 Plus dostupnej pamäte. Počas dlhých rokov sme mali dostupnú základnú, len 16GB, pričom sme sa s príplatkami vedeli vyšplhať až na 128GB. Tento rok to bude ale celé úplne ináč, tak sa pekne pozrime na to, ako to vlastne bude vyzerať!

Základ už 32GB

Začneme tým, čím vlastne budeme začínať. Ide o najzákladnejšiu verziu, s ktorou bude vybavený každý jeden iPhone. Applu zrejme vstúpili do duše nespokojní zákazníci po celom svete, ktorí už naozaj hlasno kričali, že 16GB verzia je v roku 2016 doslovným výsmechom a očakávali by navýšenie. Apple prosby vypočulo a to nie len z dôvodu, že chce svojim verným dobre. Samozrejme aj preto, že jednoducho potrebuje zabezpečiť dobré predaje svojho iPhonu 7. Tomu analytici veľmi neprajú vzhľadom na málo noviniek, ktoré bude oproti súčasným modelom ponúkať.

- Reklama -

Ľudí by teda logicky mohla nalákať aj väčšia základná verzia. Pri ešte zopár novinkách, ktoré smartfón prinesie bude väčší dôvod na kúpu a to znamená aj väčšie predaje. Apple teda robí navýšením základu veĺmi dobrý krok, ktorý určite odsleduje aj na množstve predaných kusov a predsa len je to ten najdôležitejší údaj!

iPhone - svetapple.sk

Stred bude mať 128GB

Základ začína už na 32GB. Tu sa naskytuje otázka, kam sa posunie stred? Už teraz vieš, z podnadpisu, že sa taktiež navýši. Doteraz mal stred 64GB, predtým len 32GB. Akonáhle by ale Apple ponechalo jeho aktuálnu kapacitu, ľudia by stratili dôvod, prečo priplatiť. Ono pre Apple zas nie je o toľko drahšie vyrobiť 128GB pamäť ako 64GB. Je to otázka pár dolárov, ktorá ale môže priniesť miliardové zisky. Stredné modely sa teda budú určite tiež veľmi dobre predávať. Človek si vie v hlave zrátať, že za príplatok $100 sa mu to jednoducho oplatí a nikdy nevieš, kedy viac miesta využiješ, veď fotky a videá zaberajú stále viac a viac.

Počas posledných dvoch rokov mala určite 64GB verzia fantastické predaje. Základ síce mnohým stačil ale popravde to nebolo vôbec dosť. To isté sa môže stať pri budúcej 32GB. Už je to ako tak, ale ľahko sa to zaplní a pri tých stovkách eur, čo ten iPhone stojí už 1/9 ceny nehrá takú rolu.

iPhone - svetapple.sk

Vrchol s 256GB

Kráľom všetkých troch variantov bude doposiaľ nevídaná „dvestopäťdesiatšestka“. Táto verzia bude absolútnym vrcholom a iPhone bude druhým zariadením po iPade Pro s možnosťou až takéhoto navýšenia. Máme sa teda na čo tešiť a žiaden z majiteľov iPhonu, ktorý bude mať 256GB sa asi nebude môcť sťažovať na nedostatok pamäte. Iba, že by bol fanúšikom 4K filmov a do svojho telefónu si ich hneď niekoľko posťahoval, ale bolo by to asi zbytočné, nakoľko najväčšie rozlíšenie, ktoré sa očakáva je FullHD a to tiež iba pri väčšom iPhone 7 Plus.

Niekomu sa môže zdať úložisko s pamäťou 256GB až prehnane veľké a pravda je taká, že malé určite nie je. Na druhú stranu ale treba myslieť aj na fotografov či filmárov, ktorí telefón aktívne používajú ako nástroj na zachytávanie rôznych snímok a vďaka nemu dokážu aj zarábať nemalé peniaze. Ak niekto teda bude potrebovať extrémne množstvo pamäte, určite zavíta po 256GB, avšak myslíme si, že vzhľadom na cenu a tiež na to, že už 128GB je veľa, to nebude tá najpredávanejšia varianta.

iPhone 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.