Farby sú v súčasnej dobe až extrémne populárne úplne všade. Už neplatí to, že elektronika sa predáva výhradne v jednej či dvoch farebných variantoch. Výrobcovia veľmi rýchlo pochopili, že farba môže podporiť predaje. Každému je totiž sympatickejšie niečo iné a patrí k tomu aj výber toho práveho odtieňa. Apple v súčasnosti ponúka 4 farebné varianty pre svoj iPhone. Na nasledujúcom snímku si tak môžeš pozrieť iPhone 7 vo všetkých farbách.

iPhone 7 v 4 farbách, či?

Apple do roku 2013 ponúkalo vlastne len dve farebné varianty. Bola to Black a White (prípadne neskôr Silver). Všetko bolo fajn. Čiernu preferovali poväčšine muži, zatiaľ čo viac bielych iPhonov vlastnili ženy. To sa ale zmenilo v roku 2013, kedy prišli na trh hneď dva nové smartfóny, ktoré priniesli svojimi farbami život do našich iPhonov. Jedným z nich bol farebný model 5C, ktorý bol vyrobený z plastu. Druhým modelom bol potom iPhone 5S, ktorý priniesol celkom novú farbu Champaigne Gold (dnes už len Gold) a Space Gray, ktorá nahradila farbu Black.

- Reklama -

iPhone 6 opäť ponúkol tie tri farby, ktoré ponúka aj model 5S. Všetko sa ale zmenilo minulý rok, kedy Apple predstavilo iPhone 6S aj vo farbe Rose Gold, čo bola vlastne 4-tá farebná varianta. Neskôr ju prevzal dokonca aj iPad či MacBook. Nájdeme ju aj na iPhone SE, ktorý bol predstavený pred pár mesiacmi. Farba je veľmi populárna a dokonca si našla aj pánske publikum, čo je možno nečakané, nakoľko ružovú obľubujú prevažne dámy.

Tento rok príde iPhone 7 a tiež sa môžeme tešiť na 4 farebné varianty. Space Gray s vysokou pravdepodobnosťou nenahradí žiadna iná farba, nakoľko sme ju už videli na priveľa únikoch. Ak príde aj iná kombinácia, bude sa nazývať buď Black alebo Blue, áno presne o týchto dvoch sa v poslednej dobe špekulovalo. Neprídu však ako náhrada za jednu zo štyroch súčasných farieb, ale prídu ako samostatné farby (ak teda vôbec minimálne jedna z nich príde).

Únik

Dnes sa na internet dostal pomerne vydarený únik, kde môžeme vidieť všetky štyri farebné varianty na jednej fotografií. Každý jeden model je pritom zabalený v sáčku a je evidentné, že len o šasi nového zariadenia. To ale vôbec nevadí, pretože aj vďaka tomuto snímku máme zase lepšiu predstavu, ako bude iPhone 7 vyzerať v každom farebnom prevedení. Podľa nášho subjektívneho názoru to bude skutočne skvelé.

Pravda je síce taká, že Apple trochu sklamalo zastaralým dizajnom, no netreba zabúdať ani na to, že daný dizajn minimálne pozmenilo, a aj keď nepôjde o revolučný ale skôr evolučný iPhone, stále ho budeme mať dôvod pre niečo kupovať. Viac sa samozrejme dozvieme až časom, najmä v septembri, kedy je plánované predstavenie. Škoda len, že už to nebude také prekvapenie a Apple stratí ten svoj „Wau“ efekt, keďže dizajny dôverne poznáme.

iPhone 7 vo všetkých farbách - svetapple.sk
iPhone 7 vo všetkých farbách – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.